Seriál začínal výčtem běžných sexuálních úchylek, ale článek nebyl dokončený, protože takových věcí je moc a moc. Teď se tedy podíváme na další:

Fetišismus: jde o vzrušování libovolnou částí těla protějšku, oblečením, obutím či čímkoliv jiným. Fetišismus je malý a velký. Malý fetiš je něco, co má prioritu při výběru partnera - dlouhé vlasy, blondýny, velká prsa, nos, malý zadek, výška či cokoliv jiného. Velký fetišismus se projevuje tím, že k vzrušení při sexu potřebujete určitou věc a bez ní to není ono, či to vůbec nejde. Nejčastější fetiše jsou oblečení - krajky, silonky, podvazky, korzet, kůže, latex, guma, PVC, lycra, samet, uniformy či lékařské oblečení. Speciální kapitolou fetiše jsou pak nohy: Footfetiš: je obdivování bosých nohou, dotyky atd. Retifismus: vzrušení z bot (vysoké kozačky, lodičky atd.) , hlazení, líbání, drcení podpatkem či vyvrcholení do nich.

Transvestitismus: vzrušuje vás oblečení opačného pohlaví, oblékání do něj, vzrušení z odhalení nebo přímo chození v něm na veřejnosti? Pak sem patříte, dříve byla tato úchylka provozována tajně při maškarních plesích.

Hypererotismus: je to nadměrné vystupňování pohlavního pudu u žen s názvem nymfomanie.

Automonosexualismus - též narcisismus: u této úchylky vzrušuje člověka pohled na sebe sama - ať nahého nebo v určitém oblečení či situaci.

Exhibicionismus: je to vzrušení z veřejného obnažování. U mužů je nejčastější forma "křovák", kdy se obnažuje u křoví v parcích, u žen se projevuje při focení aktů, a u obou pohlaví s oblibou na nudapláži.

Kandaulismus: jde o vzrušení při ukázání nahého partnera cizím lidem (i fotky téhož). Název je podle Sardského krále Kandaulese, který zabil svou ženu, když odmítla projít nahá táborem jeho vojska.

Voyaerství: česky též šmírování. Vzrušuje vás sledování soukromí cizích lidí, hlavně ten pocit, že o vás neví a nedozví se to?

Pluralismus: též "swingers" - je to vzrušení při sexu s více partnery.

Incest: styk s rodiči, prarodiči, sourozenci či svými dětmi.

Pygmalionismus: vzrušení z nahých soch a ukájení se s nimi či u nich.

Gerontofilie: to je vzrušení při sexu se starými lidmi.

Pedofilie: je známá úchylka, kde jsou objektem sexu děti.

Zoofilie: už z názvu je jasné, že nejde o sex v ZOO, ale o sex se zvířaty, např. hipofilie je sex s koňmi atd.

Jak je vidět, ačkoliv jsem nevyjmenoval všechny známé úchylky, přesto je výčet dosti obsáhlý... V názvu článku je psáno, že každý z nás má v sobě nějakou sexuální úchylku, někdo i více a jiný to třeba ještě ani neví. Kdo ví, co nastartuje ten motor, který nás pak do jisté míry ovládá. Nicméně pokud tvrdíte, že jste normální, pak vám nezávidím, neb normální může být též nevýrazný, všední, neoriginální atd. A to přece není výhra, ne?

A pokud máte obrovskou zásobu erotických fantazií a bojíte se to komukoliv říct, pak pro jednou zapřete svou hrdost, ješitnost i strach se lišit a podělte se s ní s někým, komu věříte. Myslím, že se od té osoby taky dozvíte pár věcí, co byste do ní neřekli. A až příště pojedete vlakem či metrem, tak si uvědomte, že naproti sedící muž má možná v polobotkách rudě nalakované nehty, vedle sedící slečna vděčí za útlý pas korzetu pod halenkou  a i ten nenápadný úředníček s kufříkem v něm má místo papírů velkou sadu vibrátorů - kdož ví... Holt jsme jen lidi, ne? .-)))

V tomto článku do sebe míchám naprosto nesouvisející úchylky. Nejsem ani sexuolog, ani odborník. Sám mám pár vrozených úchylek, jsou mou součástí a umím s nimi již žít a dost mě obohacují. Tyto úchylky jsem začal amatérsky studovat v době, kdy jsem zjistil, že nedělám vše normálně, a začal jsem hledat odpovědi. Pro ty z vás, kteří se snažíte najít odpověď na to, co děláte a je to podle okolí úchylné, tak pro vás je tento článek mou pomocí.

Uznávám, že je to všehochuť, ale snažil jsem se vyjmenovat vše, aby si každý mohl vybrat.

Pokud se někoho dotklo, že tam je i homosexualita, tak mi věřte, že nejen homosexualita, ale i úchylka je vrozená a není o moc lehčí pro život, pokud se s ní člověk nesžije. Tak jen doufám, že tento článek pozdvihne ohlas na toto tabuizované téma a napíšete vlastní, jistě lepší články právě o té vaší úchylce a potěšíte tak tisíce lidiček, kteří ji mají stejnou a jsou uzavření, neboť si myslí, že jsou s ní sami na světě...

 

Díky Sam  

 

 

             
Reklama