Lidé - každý člověk na této planetě je unikát, každý máme odlišné geny, které udávají, jak vypadáme či co zdědíme po předchozích generacích. V dnešní době rasismu, nacionalismu a pozůstatku po minulém režimu, který odsuzoval vše atypické, je pořád tabu bavit se o nejskrytějších erotických touhách a snech - ale zkusme to porušit.

Nejprve probereme nejběžnější sexuální úchylky:

Bondage: téměř 50 % lidí někdy uvažovalo o použití pout při milování, 27 % to zkusilo, 10 % to praktikuje, ale jen 4 % lidí to přiznají... Bondage je svazování při sexu za účelem lepšího prožitku způsobeného adrenalinem vzniklým omezením pohybu, zraku, řeči a neschopností ovlivňovat následné dění. K svázání se používají šátky, provazy, kožená pouta, řemeny, řetězy, želízka či fólie...
Bondage se dělí na - milostnou, bdsm a selfbondage - povězme si o nich více:
Milostná bondage - je něžná a jde hlavně o to, jak rafinovaně způsobovat vzrušení spoutanému partnerovi.
BDSM - (Bondage Discipline of Submisiv Masochism) je tvrdší svazování, kde jde o vzrušení z bezmoci a případné bolesti.
Selfbondage - je samosvazování, kdy se jedinec sváže i sám, aby se zbavil submisivity jako dítě schoulené do klubíčka.

Masochismus: vznikl podle sexuální úchylky Leopolda von Sachera (1835-1895). V masochismu vás vzrušuje bolest a podřízenost, máte svého pána (paní), pro kterého snesete cokoliv. Kousek masochismu je i v kultuře... Např. fakíři, kteří sedí na hrotech, pálí se a nebo řežou...

Sadismus: tato úchylka je pojmenována po markýzi de Sade (1740-1817). To, co vzrušuje lidi s touto úchylkou, je naprosté ovládnutí partnera, jeho strach a způsobování bolesti. Sadismus v čisté formě je už ale nebezpečný.

V zásadě způsobuje člověk bolest sobě nebo jiným:

  1. při léčebném zákroku
  2. při experimentu
  3. ve sportu
  4. v sebeobraně
  5. jako trest
  6. jako vyšetřovací prostředek
  7. za účelem vyvolání rozkoše
  8. zkouška při zasvěcovacím obřadu
  9. kultovní oběti
  10. k magickým účelům

Typická ukázka dnešního zaběhlého sadismu v kultuře je velikonoční pomlázka, která má původ v sebebičování mnichů, kteří takto očisťovali hříchy lidí. Dokonce i dávání hobla oslavenci je sadismus!
Sadismus i masochismus se ale často nevyskytují v čisté formě, ale bývají zastoupeny obě dvě u jednoho člověka. Pak mluvíme o sadomasochismu.
Podle poměru obou úchylek je pak daný člověk buď dominantní, nebo submisivní.
Určité procento populace je tzv. Switch - jsou dominantní i submisivní, ač ne naráz.

Spousta šéfů a dominantních lidí v práci jsou sadisté, ale pokud není člověk plně dominantní a je ve vedoucím postavení, musí si tento rozdíl kompenzovat, proto většina otroků plazících se u boty dominy jsou naši velcí šéfové či politici...

Než se pustíme do dalších úchylek, bylo by též vhodné napsat něco i o odlišné orientaci:

Homosexualita: ačkoliv se mluví jen o 4% menšině, fakta jsou jiná. Až 40 % žen má zkušenost v sexu se ženou, pouze u mužů je toto číslo jen kolem 6 %. Tento propastný rozdíl je způsoben rozšířeným názorem, že sex dvou žen = hlazení a něžnost a sex dvou mužů = tvrdý anální sex, což není pravda. Známí homosexuálové byli i O. Wilde, Marie Antoinetta, Viktor Hugo, P. I. Čajkovskij, Sokrates, Andersen, lord Byron či Leonardo da Vinci.

Bisexualita: je sexuální orientace na obojí pohlaví - muže i ženy, nebrán v potaz je ale poměr mezi sexem s opačným a stejným pohlavím.

Transsexualita: člověk s touto orientací je opačným pohlavím vším kromě těla. Je pro něj často velmi těžké chovat se, jak okolí očekává podle pohlaví, s jakým se narodil. Pokud se rozhodne pro změnu pohlaví - ať operací, či jen oblékáním a chováním, bývá často odsouzen okolím i rodinou.

 

Pokračování příště...

 

 

               
Reklama