Před rokem jsme se vás ptali (ZDE), zda si myslíte, že má šanci vztah Richarda a Sylvie, dvou lidí, kteří žijí celý život ve dvou městech vzdálených 100 km a jejichž osobní situace a životní styl se výrazně liší.

pár

Poprosila jsem kolegyni Danu Haklovou, aby článek napsala, protože se jednalo o mého bratra a akci mé privátní seznamky. Navíc byl vztah poměrně čerstvý a nebyla jsem si jista, zda by protagonisté kývli na „reality show“. Takže jsme detaily totožnosti lehce zfabulovaly a byly jsme zvědavé na názor vás, čtenářek. Z diskuse vyplynulo jednoznačně, že perspektivu většina z vás vztahu nedávala.

Dnes se podívejme, jak to všechno dopadlo. A že budete koukat - vztah totiž smysl měl, má a doufám, že mít bude. Začneme tím, že uvedeme na pravou míru vše, co jsme pozměnili, včetně jmen.

Zde realita:
On
, 45 let, od narození Pražák, samostatný byt v rodinném domě, zaměstnán na jednom místě 25 let, rozvedený, dvě dospělé děti. Znamení: Kozoroh.

Ona, 40 let, fixovaná na svou práci a přátele v Liberci, svobodná a bezdětná. Znamení: Váhy.

Petr a Jitka (to jsou jejich skutečná jména) se rok každý týden navštěvovali - hezky na střídačku. V zimě on jezdil do Liberce a užíval si lyžování a v létě ona na jeho chatu kousek od Prahy. Jitka přijala Petrův životní styl - akce v rámci klubu veteránů (bratr vlastní pár starých autíček), a dokonce jí nevadilo ani spát pod stanem při různých srazech v zahraničí či jezdit na motorce. Našla si vztah k jeho dětem a on na oplátku k jejímu kocourovi. Budoucnost zatím příliš neřešili, prostě jim spolu bylo dobře.

Na společnou dovolenou do Chorvatska po půl roce známosti však už nejeli ani na motorce ani pýchou mého bratra: nádherným červeným chryslerem ze 70. let minulého století, nýbrž „obyčejným“ prostorným autem ze století našeho. Proč? Důvod najdete na fotkách. Omlouvám se za sníženou kvalitu snímků - přece jen jsem fotila až po večeři a po pár deci vínka, než jsem našla odvahu oba přemluvit k odtajnění:

pár

Zkrátka a dobře, na začátku března se stanu takovou „babičkotetičkou“ a spolu se mnou „na dálku“ moje blízká kamarádka z Turnova, která se na seznámení, a tedy budoucí narození holčičky, podílela stejným dílem. Obě se moc těšíme. Jitčini rodiče bydlí totiž až v Prešově, navíc už také nejsou nejmladší, a moje 80letá matka se nestarala ani o vnoučata před 30 lety - i když třeba překvapí. Každopádně si novou ženu svého staršího syna velmi oblíbila.

Jistě, rodičovství plánované nebylo - prostě to tak přišlo a oni oba se zařídili podle situace. Oba se museli něčeho ze svého zaběhnutého života vzdát. Ale tak už to v životě bývá, přesně dle úsloví: Nikdy neříkej nikdy. Navíc oba jsou nejen vzhledem, jak můžete posoudit, ale i duchem o mnoho let mladší, a tedy i flexibilnější.

Moje stará a velmi moudrá tetička jednou řekla, že lidé, kteří jsou si souzeni, jsou si fyzicky podobní, prostě spolu tak nějak „ladí“. A jak vidíte, tohle Petr a Jitka také splňují.

par

Jitka se již před Vánoci přestěhovala do Prahy do bratrova bytu v rodinném sídle, a i kdyby se jí zastesklo po kamarádkách, není problém je přece navštívit. Těhotenství snáší přímo vzorově, a dokonce neměla ani „rizikáč“.

Na začátku příštího týdne se k nim ještě jednou vrátíme v rámci tématu, které se týká dilema, které možná některé z vás řešily, nebo řešit někdy budou. Zajímá nás váš názor a jsem zvědavá, jak naší dvojici poradíte.

Reklama