Přepadnout nás může v dopravním prostředku, ale třeba i na pouťových atrakcích či na obyčejné houpačce. Všude tam, kde se pohybujeme, aniž bychom pro to sami vyvinuli jakékoli úsilí. Nastává tak rozpor mezi realitou a tím, co vidí naše oči. Natolik zmateme své rovnovážné ústrojí sloužící k vnímání a udržení rovnováhy, že se nám „odvděčí“ právě nepříjemnými pocity doprovázejícími kinetózu. Její projevy můžeme ještě zhoršit, pokud si za jízdy budeme číst nebo sledovat film.
5eda17f21d832obrazek.png

Věděli jste?

  • Cestovní nevolnost trápí 25 až 40 % populace.
  • Nejčastěji trápí děti od 2 do 12 let, zatímco miminka tyto obtíže vůbec neznají, protože ještě nemají dovyvinutý orgán rovnováhy.
  • Podle jedné z teorií je nám při kinetóze na zvracení proto, že zmatený mozek vysílá stejné varovné signály jako při otravě.

Jak se cestovní nevolnosti bránit?

V první řadě bychom měli dodržovat několik pravidel pro jízdu autem či jiným dopravním prostředkem.

  • Než se vydáte na cestu, najezte se. Dopřejte si ale něco lehkého. A na cestu si sbalte svačinu, například v podobě slaných sušenek a studené vody.
  • Oblékněte se tak, aby vám nebylo horko.
  • Pokud to jde, hlavně s dětmi cestujte spíše v noci.
  • Jedete-li autobusem, sedněte si co nejblíže řidiči. Sedět byste měli také po směru jízdy.
  • Při jízdě nečtěte ani nesledujte video, rozptylte se spíše povídáním si.
  • Braňte se kinetóze speciálními tabletkami. Pokud se vám nechce užívat klasické léky, které vás utlumí celkově, zkuste pomoc z přírody.

Úleva v tabletách z přírody

Osvědčeným přírodním pomocníkem je v tomto případě zázvor. Silice obsažené v zázvoru obsahují látky zvané gingeroly, jež stimulují tvorbu slin, žaludečních šťáv a žluče a dokážou tlumit žaludeční potíže. Ne vždy ale máme po ruce tento zázračný kořen, navíc není úplně snadné zvolit správné dávkování. Pro dosažení pomocného účinku zázvoru je třeba použít množství odpovídající 1000 mg zázvorového prášku.
5eda1802b02b7obrazek.pngPřesně takové množství obsahují 2 tablety doplňku stravy Antimetil. Ne nadarmo je nejprodávanější přírodní pomocí při cestovní nevolnosti na českém trhu. Pomáhá, aniž by
způsoboval ospalost, útlum, či poruchy koncentrace. Je čistě přírodní, takže ho mohou užívat i děti od 3 let. Navíc má neutrální chuť, takže nevadí ani těm, kteří chuť zázvoru nemusí.

  • Tablety lze užít nejen předtím, než vyrazíte, ale přibalte si je i na cestu, abyste po nich mohli sáhnout při případných potížích.

Antimetil navíc využijete i v jiných případech, než jen při cestování. Oceníte ho při jakýchkoli dalších pocitech na zvracení, po přejedení či narušení obvyklých stravovacích návyků například na dovolené. A dopustit na něj nedají ani ženy s těhotenskými nevolnostmi.

Více na Antimetil.cz
5eda181b5875cobrazek.png

Reklama