Dobré dopoledne, ženy-in,

co se týče kouření, já se držím hesla Každý svého zdraví strůjcem. :-) Kuřáky neodsuzuji, ať si kouří, když jim to tak vyhovuje, já sama nekouřím a mám k tomu své důvody.

Kouřila jsem od svých 14 do 22 let, začala jsem, jak už to bývá, z frajeřiny, a pak už se to nějak táhlo - kámoši kuřáci, večírky, stres ve škole, prostě nebyl důvod s tím přestat. Přestali jsme až spolu s manželem, protože jsme začali uvažovat o miminku a ke kočárku mi cigáro jaksi neladí. Vzájemná podpora udělala hodně, povedlo se nám to oběma a za sebe můžu říct, že už znovu začínat nechci a nebudu. Bylo by mi líto mého zdraví a peněz, které bych tím vyhodila.

Co se týče tolik diskutované bezohlednosti kuřáků - tolik to neprožívám. Asi nejsem ten správný typ bojovnice za práva nekuřáků, ale když mi někdo kouří na zastávce pod nos, radši poodejdu, než abych si kazila den diskutováním s blbcem. Restaurace vyhledávám nekuřácké a doufám, že jich časem přibyde.

A momentálně alespoň psychicky podporuji tchyni, která také přestává. Jde to těžce, protože kouřila 40 let, ale mám pocit, že se bojí, že bychom jí brzo očekávané miminko nepůjčovali, tak se snaží. :-) Snad to vydrží...

Přeji hodně sil těm, kteří chtějí přestat ...
Alienorka


Děkujeme za pěkný a výstižný příspěvek a připojujeme se k Vašemu přání :).

Co si o kouření a kuřácích myslíte Vy, ženy-in? Jaké jsou Vaše zkušenosti s kuřáky? Napište mi o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama