Ahoj Richarde.

Na střední jsme měli školníka asi jako všude. Přísně dohlížel, aby se studenti přezouvali a nedevastovali školní majetek svou oblíbenou obuví. Hříšníky tvrdě stíhal, nešvar se snažil vymýtit jak bolševníka. Mimochodem, v ponožkách to krásně klouže...

Tento dozor a uzurpátorství těžce nesli obzvlášť místní rebelové a ranaři. Jednoho jsme měli ve třídě. Jeho svobodná mysl útisk dlouho nesnesla a jednoho dne pořídil klasické dědečkovské bačkory, hnědě kárované, a druhý den ráno v nich hrdě nastoupil do školy. Bez přezouvání. Chodit do školy v bačkorách mu pak vydrželo docela dlouho a pocit zadostiučinění taky.

Na základce jsme měli školníka méně diktátorského. Do třídy s námi chodila jeho dcera a celá pánská část naší třídy do ní byla zamilovaná. Jak by ne! Byla dcerou školníka, bydlela s tátou ve škole, měla dlouhé vlasy a chodila do baletu.

Druhá část třídy pak obdivovala školníka, jeho smysl pro humor a šikovnost, s jakou dovedl cokoliv napravit. :-)

Víc školníků jsem neměla tu čest poznat trochu víc zblízka. :-) Tak ještě aspoň jednoho:

Podle zprávy v rozhlase se jedna střední škola v Oregonu nedávno potýkala s velmi unikátním problémem.

Mnoho dívek začalo užívat rtěnku a chodily si malovat ústa na záchod. Po nanesení rtěnky přitiskávaly ústa na zrcadla, nechávajíce tak na něm desítky otisků rtů. Nakonec se ředitelka školy odhodlala s tím něco udělat. Svolala všechny dívky na školní záchody a setkala se tam s nimi spolu se školníkem. Vysvětlila jim, že jejich rtěnkové otisky způsobují školníkovi velké trápení, neboť pak musí každý večer zrcadlo náročně čistit. Aby demonstrovala, jak NÁROČNÉ je ono čištění, požádala školníka, aby jedno zrcadlo umyl tak, jako to dělá každý večer. Školník vzal stěrku na dlouhé násadě, namočil ji v záchodové míse a setřel s ní zrcadlo. Od té doby se na zrcadle neobjevil jediný otisk rtů.
Někteří školníci jsou zkrátka Školníci. :-)

zmrzlina


Díky za příspěvek. Ten vtip je strašidelný.:)) Velice velmi strašidelný. Chudinky slečinky!:) Takhle na ně být zlý!:) Hezké to je.:)

Reklama