Připadá vám někdy život vašich blízkých strašně obyčejný? Nenechte se zmást. Možná právě oni prožívají příběh, který by vás uchvátil jako divadelní hra či film. Moc zajímavou love story podle naší čtenářky Magdy prožívala například její matka. A dozvěděla se to až nedávno.

Na úvod bych jen rámcově připomněla divadelní hru a následně film Každý rok ve stejnou dobu, podle kterých jsme vytvořili titulek pro tento článek. Setkávají se v nich téměř celý život jednou za rok ONA a ON, vdaná žena a ženatý muž. Mimochodem, ve filmu z roku 1978 hraje hlavní mužskou roli Alan Alda, kterého známe ze seriálu MASH.

Ale teď už dejme slovo Magdě:

Musím bohužel přiznat, že jsem s mamkou nikdy neměla moc dobrý vztah. Vadilo mi, že se nechá trápit svým despotickým manželem, mým otcem. Já sama jsem kvůli němu odešla velmi brzy z domu a svého rozhodnutí nelituji.

O to víc mě rozčilovalo, že se máma nepostaví na vlastní nohy a dál zůstává „kvůli dětem“ s ním, zvlášť když jsem viděla, jak v jeho přítomnosti uvadá.

Dnes - když už jsem sama matka - se také už dívám na celou věc jinak, čímž ovšem nechci říct, že souhlasím s tím, aby se kvůli dětem zachraňovalo manželství, kde jeden z partnerů evidentně strádá.

Co mě však úplně šokovalo, v dobrém slova smyslu, byl fakt, který mi máma svěřila až v mým třiceti letech, v době, kdy jsem sama prožívala docela silnou manželskou krizi. Určitě to nebyl návod na to, jak se zachovat, ale spíš jsme si díky situaci měly možnost spolu tak nějak víc promluvit - už jako dvě dospělé ženy.

ilustrační foto

Seděly jsme tak jednou v příjemné kavárně po divadelním představení, na které mě máma „náhodou“ vzala, když tu mi začala vyprávět o lásce svého života, díky které vydržela žít pro naši rodinu.

Potkala ho krátce po té, co jsem se jako nejstarší dítě narodila, a zamilovala se prý jako šestnáctka. Prožili krátký románek během jeho služební cesty v našem městě, ale tím to neskončilo.

I když si to mamka vyčítala a snažila se zapomenout, znova a znova se prý - skutečně zhruba jednou za rok, občas ale i méně - scházeli.

Zní to asi bláznivě, ale měla jsem radost. Ano, šlo o nevěru, nic, co bychom mohli schvalovat. Ale nejsou snad horší věci? Neměla na to mamka právo, když doma ji čekalo jen ponižování? Já jí její lásku přeji a vidím ji teď úplně jinýma očima.

Přečtěte si také:

Reklama