Čtenářka CityCat se zamyslela nad tím, proč jsou diskuse na našem magazínu jiné, než na Blesku. Souhlasíte s ní?

Vůbec jsem neměla v úmyslu přispívat k tématu diskuze. Jsem přesvědčená, že nás všechny máte po této stránce „přečtené“ a s jistotou poznáte, kdo umí nebo neumí diskutovat.

Srovnávat místní diskuze se servery typu i-dnes nelze, protože struktura diskuzí je úplně jiná. Tady technicky chybí bezprostřední kontakt mezi účastníky, což automaticky vede k solidnějšímu vyjadřování názorů. A že je někdo emotivnější nebo mimo mísu? Mně osobně to nevadí. Každý příspěvek do diskuze vypovídá hlavně o pisateli. S jakou kůží jde na trh je jeho věc. Už proto bych nemazala „závadné“ příspěvky, pokud nejsou zbytečně vulgární.

Anonymita v diskuzích obecně je pro mnoho lidí propustkou do světa, kam by v reálu neměli odvahu vstoupit. Snad to souvisí s českým všeználkovstvím a potřebou být alespoň anonymně viděn a tzv. mít slovo, popřípadě to jiným anonymům pěkně nandat. Osobně to považuju za zbytečné, protože nežiju ve virtuálním světě. Ráda si přečtu názory jiných a vyhovuje mi i způsob, jakým čtenářky pomáhají dotvářet toto médium. Jo, možná tomu poklidnějšímu způsobu povídání může chybět verbální šťáva, ale jsem na stránkách magazínu a ne Blesku. Kdyby mi vyhovovaly bleskoidní manýry, nebyla bych tady.

Přeju celé redakci hodně kvalitních témat k diskuzi a „hafo“ názorů na ně.

CityCat


Děkuji CityCat za Váš příspěvek k tématu dne i za přání. Já znám diskuse pouze na Idnes.cz a určité odlišnosti u nás vidím. Vaše myšlenky k anonymitě uživatelů jsou zajímavé, rozhodně k zamyšlení.

Jen tady to ne vždy zcela funguje. Spousta z vás se zná navzájem z reálného života.

A mne osobně několikrát zaujalo, jak se změnil tón vzájemné komunikace mezi osobami, které přešly z virtuální roviny seznámení do reálné. Myslím tím, že po návratu zpět do roviny virtuální, se holky k sobě chovaly slušněji…

Dnes máme téma internetové diskuse:

  •  Diskutujete ráda?
  • Něco, někdo vám v diskusích vadí?
  •  S kým a kde se vám nejlépe diskutuje?
  • Jste pro mazání příspěvků, nebo proti?
  • Jaká pravidla byste zavedla pro diskuse?
  • Je na internetu absolutní svoboda slova?
  • Pomohla vám diskusní fóra? ¨
  • Zažila jste na diskusích něco neobvyklého?
  • Vadí vám věčné rýpalky a příspěvky mimo mísu?

Témat, o kterých můžeme diskutovat je hodně. Tak sem s nimi:

redakce@zena-in.cz

Reklama