si klidně nalakuje čtenářka s nickem catik5. Vás to možná šokuje, ale jí to připadá šik. Má i jiné „vychytávky“, ale ty už vám neprozradím. Raději si přečtěte její příspěvek.

Hezký slunečný den ženo-in, už v názvu se ptáte, jak si zkrášlujeme své nehty. Abych řekla pravdu já jsem se svými nehty absolutně spokojená.

Nehty mám kulaté do obloučku a nelámou se mi a nejlépe vypadají, když jsou trošku delší. O své nehty se starám velmi dobře: Zbavuji se kůžičky, stříhám je jednou za čtvrt roku, protože si je pouze krátím a piluji. Na manikúru a pedikúru nechodím příjde mi to zbytečné, když si to doma umím udělat tak hezky i sama.

Umělé nehty také nenosím, jsem se svými vlastními velmi spokojená jak jsem uvedla na začátku. Občas své nehty nalakuju lakem na nehty například bezbarvím lakem nebo nějakým barevným.
Lakuju si nohy i ruce, někdy stejným lakem a někdy různě, třeba i každý nehet jinou barvou je to potom takové šik.
Když si lakuji nehty bezbarvým lakem, tak k tomu přidávám i různé zdobení na nehty například kytičky a nebo někdy do laku přikápnu kapičku jiného barevného laku a špendlíkem jezdím po nehtu a potom vzniknou různé ornamenty.

Jaktak bloumám ve své hlavě, poprvé jsem si nalakovala nehty, když jsem chodila asi do 5.třídy, vzpomínám si, že se mi to moc nepovedlo a nebavilo mě to, ale postupem času jsem na to přišla, že musím déle čekat, aby se mi nerozpatlal:-)

Co se týče parádnic předškolního věku, tak podle mého názoru jsou ty dívky už tak vyspělé, že u nás to vůbec neexistovalo, abychom chodily zkrášlené už ve 3.třídě. Je to podle mě přehnané, chtějí pouze napodobit svou maminku nebo kamarádku a tak se potom předhánějí, kdo je hezčí nebo kdo má nejhezčí lak na nehtech.

Sice proti tomu nic nemám ale měly by ještě počkat. :-)

catik5

Milá catik5, toho opičení po mámách by se dalo využít při výchově, ale nebuďme puritánky, myslím, že je to jen taková dětská hra. Mně spíš vadí, když nechávají mámy svým dětem melírovat vlasy už v útlém věku. Proč ničí to, co je zdravé a krásné, to mi hlava nebere.

Pozn.red.Text nebyl redakčně upraven

Mapíšete nám také něco k dnešnímu tématu, milé ženy-in?

  • Jste spokojená s tvarem svých nehtů?
  • Jak si nehty zdobíte? Lakujete si je na nohách a rukách stejnou barvou? Jste schopná si nehty přelakovat kvůli oblečení, i když spěcháte?
  • Líbí se vám nehty dlouhé, nebo krátké?
  • Vyzkoušela už jste nehty umělé? Jak jste byla spokojená?
  • Pamatujete si, kdy jste si poprvé nalakovala nehty?
  • Co říkáte na parádnicím předškolního věku s nalakovanými nehtíky? Je to i případ váš, nebo vaší dcery?

Napište nám, nebo pošlete foto na adresu: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek vás čeká dárek: Tři laky od Avon v aktuálních barvách

laky

Reklama