Já osobně se řadím k lidem, kteří vždycky vyhrají takříkajíc aby se neřeklo". Někdy dokonce vyhraju i něco, co se dá použít v běžném životě. Třeba jednou na plese jsem vyhrál kovový dvouplášťový hrnek a sportovní tašku s písmeny KB. Obojí mi slouží už 10 let. To první vypadá lépe po těch letech.

Žolíky už se doma o desetníky nehrají a do mariáše jsem moc hloupý. Hazard není nic pro mě, ale čas od času hodím do automatu po jídle v nějakém restauračním zařízení 20 korun. Pak zakouším ten pocit gamblerů, kteří utratí celé výplaty. Jednou se mi ale stalo, že mi z té bedny vypadlo 200 korun, což překročilo celkovou útratu. Ale pozor na to!

Michal Horáček ve své knize „Los a sázka“ správně píše: „...Nesmlouvavější jsou hrací automaty, v Čechách obvykle nastavované tak, aby přinášely organizátorům dlouhodobý přínos 20 až 30 procent ze všech finančních prostředků, které do nich hráči vloží. Není divu, že tyto stroje na peníze došly přezdívky „jednoruký bandita“; „jednoruký“ pochází z dob, kdy hráči kromě vhazování mincí museli automat roztáčet mechanicky, za pomoci velké páky, „bandita“ vysvětlení nepotřebuje."

Takže tudy ne, ale pokud máte nějaké zkušenosti, určitě se podělte. Snad ale patříte k lidem, kteří někdy v životě něco vyhráli. Třeba jste setřeli los. Nebo jste na táboře doskákali v pytli úplně první do cíle. Nebo na takových těch branných dnech, pořádaných pro žáky socialistickou lidovou armádou! V prvním případě jste vyhráli třeba limonádu a v tom druhém prázdnou patronu ze slepého náboje samopalu...

Něco ale určitě musel vyhrát každý. Dnes nás tedy zajímá, co to bylo ve vašem případě. Rozhodně se nestyďte přiznat i nejrůznější neužitečnosti. Nebo mne napadá, že jste mohli být úspěšní v řešení školních soutěži... A nebo! Sběr šípků! Kaštanů! Papíru! Čehokoli! Zajímá nás všechno, a čím větší ptákovina, tím budeme všichni v redakci raději za přiznání! :)

Vyhráli jste někdy něco?
A pokud ano, co to bylo?
Úspěch v nějaké soutěži?
Sběr surovin nebo plodin či bylin?
Úchylná cena v tombole?
Sázíte a vyhráli jste? Nebo zatím nic?
Nebo přímo výhra při hazardu?

Napište nám o svojí výhře na adresu
redakce@zena-in.cz a třeba zas vyhrajete!

 

Reklama