Čtenářka Malinke-kote je závislá na sladkostech. Miluje třeba cukrovou vatu a píše, že ji mlsná honí každý den, pročež musí mít každý den něco sladkého...

Když přijede pouť, je to pro čtenářku Malinke-kote svátek. Nechodí ale blbnout na atrakce, spíš brousí kolem stánku s cukrovou vatou...


Přeji všem pěkný slunečný den,

dnes vypadá, že bude venku hezky a to je jedině dobře. Opravdu nádherné téma jste vybrali, a proto jsem se rozhodla, že dnes také přispěji svým příspěvkem. Sladké opravdu miluji. Nemohu odolat, když mě honí mlsná každý den. Proto musím mít alespoň jednou za den něco dobrého. Většinou to jsou gumové bonbony značky Skittles, ty mám opravdu ze všech nejraději. Také ale nepohrdnu jenom nějaké sušence, ale musí být pouze čokoládová, jiné nemám ráda. Dám si také bramburky, ale ty zas musí být převážně paprikové nebo slaninové. Rozhodně ale nemám ráda Bohemia Chips. Dám si klidně chutné perníčky, ale nejraději mám s bílou polevou. Také mám ale ráda popcorn, který si kupuji hotový v Kauflandu. Dělaný mi nechutná, jo leda tak u nás na trhách nebo na nějaké akci, kde je dělají předemnou a jsou sladké, teplé a chutné. Kdybych si je měla dělat v mikrovlné troubě tak by to nebylo rozhodně ono.

Mňam, teď jste mě tak navnadili, že by si dala i cukrovou vatu, ale tu tady jen tak člověk nesežene. Musím si počkat, až u nás bude hornická pouť i když je pravda, že teď o víkendu se tu něco chystá, kolotoče tu budou také, tak by mohli mít i tu cukrovou vatu. Na poslední chvíli jsme zjistila, že tu nedávno u nás byla a já jí propásla. Byli tu totiž také nějaké ty koloče, já na ně nechodím a tak jsem nevěděla, že zrovna teď jí tu budou mít.

Dnes jsem ještě nic sladkého neměla, ale koukají tu na mě bramburky. Včéra jsem to prošvihla a neměla jsem nic :-( To bude tím, že jsem byla ve škole strašně dlouho a byla jsem ráda, že jsem přišla domu. Musím to dnes napravit, když jsem celý den doma. Co se týká toho, zda mám po mlsání výčitky svědomí, tak opravdu nemám. Nemám důvod ho mít, protože sice se říká, že lidi po sladkém přibírají na váze, ale u mě to tak není. Mohu jíst kdykoliv a cokoliv chci a stejně moje váha zůstane tam kde je :-)

Jak už jsem se zmiňovala, že moje postava je výborná, tak nemám ani důvod se omezovat. Mám já to ale štěstí :-) Ani nevím co bych dělala, kdybych sei nemohla alespoň nějakou tu sušenku, čokoládu nebo bonbony jednou za den dát. Ta představa je nehorázná. Nezávidím těm, co si nemohou dopřát alespoň jednou za den něco dobrého.

Užijte si dnešní den ať už se sladkým a nebo bez sladkého :-)

Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

2. část soutěžního receptu (soutěž: Poznejte dort podle receptu)...

  • Doba pečení: cca 60 minut
  • Tři z ingrediencí: 150 hladké mouky, 250 ml šlehačky, 50 gramů mléčné čokolády
  • Část pracovního postupu: Rozpusťte čokoládu ve vodní lázni a vmíchejte do ní smetanu, to celé přidejte do již připraveného krému. Dále přidejte mouku.

Téma dne 20. dubna 2012: Když vás honí mlsná

  • Po čem sáhnete, když vás honí mlsná?
  • Mlsáte ráda?
  • Máte po mlsání výčitky svědomí?
  • Omezujete se schválně v mlsání kvůli postavě?

Pište mi své příspěvky formou příběhů. Téma je tentokrát jasné: mlsání! Jsem hodně zvědavý, čím ukojíte svou touhu po sladkém (nebo i slaném). Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte v předmětu e-mailu uvést heslo. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec a dorazí do naší e-mailové schránky nejpozději 20. 4. 2012 v 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu dva, jejichž autorky odměním něčím k mlsání - budou to sladké čokoládové bonboniéry I Love Milka.

milkamilka

Reklama