„Během letošního léta se mi vybavil maminčin oblíbený film. Jmenuje se Svatební cesta do Jiljí. A i když jsme s mým přítelem měli daleko pohodovější první dovolenou, musím říct, že společně strávený čas mimo domov mi na náš vztah dal nahlédnout z trochu jiné perspektivy,“ začíná své vyprávění třicetiletá Ilona. 
Ta si ještě před vypuknutím školních prázdnin vyrazila se svým novým přítelem na první společnou TÝDENNÍ dovču ke známé přehradě. Počasí jim přálo. Ubytování v chatičkách lepší, než čekala. Nicméně idylku kazila jedna zásadní věc. Jídlo.

 5b4336611447dobrazek.jpg
Budoucí tchyně nám navařila na celý týden zásobu obědů a večeří. Prý abychom nestrádali,“ popisuje situaci ještě teď rozladěná mladá žena, jež dodává, že ví, že by měla asi projevit vděčnost, ale raději by si stravování na první společné dovolené s případným nastávajícím zařizovala sama. „Dozvěděla jsem se to až na místě, když  můj milý začal z tašek vytahovat zavařené maso, lečo a jiné pochutiny,“ vyjmenovává jejich plánovaný jídelníček sympatická blondýnka s tím, že už tehdy zapochybovala o kvalitě jídla, protože na nejpopulárnější dálnici v republice strávili za velmi teplého počasí několik hodin.

Samozřejmě jsem to svému miláčkovi řekla a vysvětlila svou rozmrzelost, ale co s tím jídlem, které on přivezl jako překvapení, že?“ krčí rameny Ilona, jež si představovala během dovolené opékání buřtů, občas něco v místním bufetu, zkrátka dovolenkový režim. Byl z toho prý zkažený den a do té doby bylo dohadování na denním pořádku. Zarputile pak v malé kuchyňce ohřívala postupně zásoby a třetí den se zase vzbouřila. „Nejen že jsem toho měla plné zuby, ale fakt už to nevonělo vábně, já jsem na tohle celkem citlivá,“ vysvětluje. Následovala prý sáhodlouhá debata to tom, jak je rozhazovačná, neváží si toho, co má, atd.

Ano, přiznávám, že jsem byla asi zbytečně protivná a umanutá, ale u nás doma se vždy koukalo hlavně na čerstvost potravin. Nejsem žádný výživový fanatik. Klidně si dám občas opečený špekáček, ale musí mi vonět. A nehodlám do sebe ládovat jídlo, o jehož kvalitě nejsem přesvědčena, jen aby se to nevyhodilo. To mi prostě přijde úplně ujetá logika. A to nemluvím o tom, že z takových věcí může být člověku i pěkně zle. Nejen, že se stejně vyhodí tím pádem,“ ušklíbne se, „ale ještě to není nic dobrého pro zdraví,“ uzavírá svůj příběh letošní dovolené rezolutně.

Přečtěte si také:

Uložit