Více než čtvrtina mužů v Jihoafrické republice se přiznává, že alespoň jednou za život znásilnili ženu nebo dívku. Jak vyplývá ze studie Rady pro lékařský výzkum (MRC), téměř polovina z nich to udělala více než jednou, informuje v pátek deník The Daily Telegraph.

Studie zahrnovala 1738 mužů všech rasových skupin a sociálního původu. Přesně 27,6 procenta z nich se ke znásilňování přiznalo, každý pátý z násilníků je HIV pozitivní.

Téměř 10 procent z těchto mužů uvedlo, že prvního znásilnění se dopustili ve věku pod deset let. Téměř 73 procent mužů spáchalo první znásilnění ve věku do 20 let.

Studie MRC uvádí, že více než 42 procent mužů, kteří se výzkumu zúčastnili, fyzicky napadli své partnerky. U těchto mužů byla také vyšší pravděpodobnost onemocnění AIDS.

Jihoafrická republika má jednu z nejhorších statistik ohledně počtu znásilnění na světě. V roce 2007 došlo k 36 190 znásilněním – to je 99 denně. Jedná se ale o případy, které byly nahlášeny policii. Podle odborníků však většina případů zůstává nenahlášena.

Reklama