Dlouho jsem přemýšlela jak vlastně začít. tak hezké téma jako je víra. Po hlubším zamyšlení a úvaze mohu začít krásným citátem." KDO VĚŘÍ JE ŠŤASTNÝ, ALE KDO POCHYBUJE JE MOUDRÝ:" Nechci rozebírat moudra starého ŘECKA. Spíše něco ze života . Já věřím v sama sobě , v sílu svých schopností, a taky věřím, že v každý člověk má svou víru.

Jsou lidé, kteří dávají svojí víru okatě najevo , chodí do kostela, modlí se k bohu,večer čtou bibli, zpívají ve sboru, chodí k svatému příjmaní. U těchto lidí je víra jediným smyslem života, Vždy si vzpomenu na svojí babičku ,která se dožila 96 let.,každý den chodila do kostela, modlila se, měla doma svojí panenku MariiI a té dávala10 korun na oltář. Byla velmi pobožná, Říkala mi, mnohokrát, jak jí víra drží při životě a taky mně vždy poučovala o tom jak člověk musí věřit, zbožně žít, protože pán se na nás dívá. Babička věřila, že všechno v živote ,jak nemoci , tak vztahy, láska, práce mají svoje duchovní pozadí. Vydalo by to na jedno celé téma.

Pak při své práci jsme poznala a potkala lidi, kteří při poznávání svého života , změnili svou víru našli sami sebe v budhismu, v islámu, nebo i v jiných náboženenstvích. To byla jejich cesta poznání.Každý člověk má svojí víru, věří v něco. Jsou lidé, kteří o tom hlasitě mluví, a všem to oznamují, ale jsou lidé kteří věří ve svojí síli, v sami sebe a nikomu o tom nedávají vědět..Večer se doma tiše pomodlí, nebo jenom poděkují za den na modré planetě.

Víra je to co je v nás. Myslím si, že není možné ji prezentovat v kostele, nebo cestou do Nepálu. Je to, jen v našem nitru a to nám nikdo nemůže vzít.

Tana M

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To jste napsala moc pěkně. Děkujeme.

Dnes si celý den budeme povídat o tom, v co věříte. Své názory, příběhy, postřehy či vlastní zkušenosti, které můžete doplnit i fotkou, posílejte na e-mail, který už dobře znáte

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a na ty nejzajímavější už tradičně čeká odměna.

Reklama