5b03f5e5cbc85obrazek.jpg
Pište si vzkazy
- Až budete ráno odcházet do práce, napište mu vzkaz. Nemusí se jednat o romantickou básničku, nad kterou si budete složitě lámat hlavu. Ani mu nepište, že má pověsit doprané prádlo. Zcela postačí, když mu popřejete krásné ráno, příjemný den a dopíšete, jak moc ho milujete. Věřte, že mu tato slova vykouzlí úsměv na rtech. Kromě toho ho inspirujete, jistě i na vás brzy bude čekat milé psaníčko.

Komunikujte - Po příchodu z práce nezačínejte hned mezi dveřmi nadávat, jak jste se měla špatně. Negativní emoce snadno přehodíte i na něj. To pak může být doma ještě dusno. Raději si večer, u sklenky vína, s partnerem popovídejte, jak jste se oba měli. Když vám nebude nic chtít říct, nebuďte nepříjemná. Nechte ho. Časem si jistě zvykne a sám uvidí, jak příjemná společná komunikace je. Zkuste konverzovat každý den. Nebo se alespoň častěji zajímejte, jak se přítel/manžel má. No schválně, kdy jste se ho na to naposled zeptala?

Dělejte více věcí společně – Užijte si chvilky, kdy jste pouze vy dva za zavřenými dveřmi. Krásné a jistě i úsměvné chvilky můžete zažít při přípravě večeře. Požádejte partnera, aby vám pomohl. Možná zpočátku bude protestovat, ale když ho tu a tam pochválíte, následně mu poděkujete za báječný chod, bude potěšen. A vy si budete zase o krok bližší. Vyzkoušet můžete i koupel či sprchu. Taková večerní chvilka ve dvou, kdy se navzájem umyjete, má taky něco do sebe.  

Vzpomínejte – Společně si připomeňte na to, co hezkého jste spolu už zažili. K tomu vám poslouží rodinná videa a fotoalba. U každé fotky, která ve vás vyvolá milé vzpomínky, se pozastavte a řekněte je nahlas. Zaručujeme, že zažijete romantický večer plný pozitivních emocí.

Řekněte mu to beze slov – Pohlazení, objetí, letmé dotyky, to jsou některé projevy náklonnosti, které se postupem času mohou vytrácet. Je to velká škoda, protože právě v jednoduchých gestech beze slov tkví kouzlo lásky. Až budete koukat na film, položte mu hlavu na rameno, nebo ho chytněte za ruku. Postupně láskyplné činy aplikujte častěji. Nejlépe pak každý den.

Dopřejte si masáž – Oproti masážním salónům ušetříte, spojíte příjemné s užitečným a navíc prohloubíte své city. Navrhněte partnerovi masáž. Zprvu namasírujte vy jeho, pak si role prohoďte. Nezapomeňte ho opět pochválit. Ukázat mu, jak vám jeho dotyky dělají dobře. Možná, že nezůstane jen u masáže, ale o to lépe.

Polibek alespoň dvakrát denně – Pro někoho samozřejmost. Ovšem jiné páry po pár letech soužití od tohoto naprosto „obyčejného“, leč silného gesta, opouštějí. Opět se jedná o zásadní chybu. Neodcházejte do práce, aniž byste si dali pusu. Stejně je to po příchodu domu. Takový polibek je nutností každého dne.

Hrajte si – Smích je nejlepším lékem snad na vše, zvláště ve dvou. Vytáhněte karty nebo nějakou deskovou hru a společně si zahrajte. Čím více spolu strávíte času jinak než mlčky před televizí, tím lépe.  Výjimkou jsou správně zvolené komedie, u kterých se bude smát, dotýkat a užívat si jeden druhého.  

Nerozčilujte se – Ano, víme, že je to těžké, zvláště po boku mužů, ale zkuste se přemoci a omezit své nálady.  Uvidíte, že když ho nebudete alespoň jeden den upozorňovat na všechny jeho chyby, nebudete se rozčilovat nad tím, co zase vyvedl, bude se vám společně žít mnohem lépe.

Vyrazte na večerní procházku – Možná jste oba unaveni z práce, ale i tak najděte v sobě sílu a běžte se projít. Nemusí se jednat o několikahodinovou túru. I pár minut na čerstvém vzduchu, kdy si budete povídat, vaší lásce prospěje. Nebojte se ani udělat něco ztřeštěného, vybočit se stereotypu. Vylezte třeba na strom, nebo se houpejte na dětské houpačce, zkrátka, ukažte mu, že vás stále dřímá to divoké děvče.

Ukažte mu, že na něj myslíte - Připomeňte mu, že vám na něm stále záleží. I když spolu momentálně během dne nekomunikujte, změňte to. Napište mu například SMSku, jak moc se na něj už těšíte. Jestli víte, že ho čeká náročná porada, podpořte ho. Vyjádřete mu, jak je skvělý, že vše bude dobré. Jistě dlouho nezůstanete bez odpovědi. Oba budete mít ihned lepší den.

Plánujte – Nemusíte se ihned zamýšlet nad tím, co budete dělat každý den do konce roku. S partnerem si sedněte a řekněte, co byste chtěli podniknout v průběhu následujícího měsíce. Oba navrhněte to, co by vás bavilo a vyjděte si navzájem vstříc. Snažte se, abyste alespoň jednou týdne podnikli něco spolu.

Miluji tě – Dvě slova, kterými se zbytečně šetří, přitom působí ve vztahu jako kotva. Ano, říkat si je každý den není třeba, mohlo by se to omrzet. Pokud ale udělá protějšek něco, čím si to zaslouží, nebojte se mu to říci. Ukažte mu, že stále je vaše láska žádoucí a že se nevytratila.

Čtěte také:

Uložit