Politické spory rodů Taira a Minamoto trvají už příliš dlouho. Rod Taira své postavení ve společnosti úspěšně upevňuje. Minamoto plánují vzpouru. Nová kniha známé české autorky Lucie Lukačovičové nás zavede do Japonska 12. století. Do doby, kde se zabíjí i pro mnohem méně, než je politická moc. Někdy stačí jen ve špatnou chvíli vyřčené slovo.

Spor rodů Taira a Minamoto se netýká jen rozdílných politických názorů, nejde jen o touhu vládnout. Každá z rodin má jinou nadpřirozenou schopnost. Taira jsou schopni čas krást – mohou brát čas jiným, prodlužovat si vlastní život na úkor druhých, což jim mimo jiné dává možnost uzdravovat. Minamoto umí čas měřit – vnímají, jak běží čas, a v jejich přítomnosti ho nelze krást, ovšem to také znamená, že se nedá na životě a smrti nic změnit, každému tiká čas stejně. Až příliš nesmiřitelné náhledy. V tomto boji může být vítěz jen jeden. Kdo zasadí poslední ránu?

Tyto schopnosti členové rodin dědí. Ovšem stane se, že některý z nich se narodí bez nadpřirozeného talentu. Pak je pro rod bezcenný a musí se uplatnit jinak – podřadně. Stejně tak se občas narodí někdo mimo oba rody, kdo má jednu ze schopností spontánně. Tak se na scénu dostávají hlavní hrdinové příběhu.

Mladý špeh Ario pracuje pro rod Minamoto. Na začátku knihy se setká s kurtizánou, která je lynčována davem. Vlastně se jen na okamžik zahlédnou, než se tam objeví jeden z členů rodu Taira a kurtizánu vykoupí. Dívka později vystupuje pod jménem Shikyaku, což znamená vražedkyně.

Během celého příběhu se jejich cesty míjejí. Oba projdou určitým vývojem. Ario je člověk plný ideálů a představ, které postupně ztrácí. Stává se z něj chladný bojovník bez jakéhokoliv soucitu. Shikyaku byla na začátku zničená životem kurtizány. Tím, že ji rod Taira vykoupil, se stala jejich dlužnicí a loutkou. Naučí ji však zacházet se zbraní a bojovat a jí pomalu začíná docházet, že má schopnosti a moc konečně začít dělat něco jen sama pro sebe...

Lucie Lukačovičová je šestadvacetiletá spisovatelka, zaměřující se hlavně na žánr městské fantasy, v němž má za sebou už nejeden úspěch. Vyhrála v soutěži o Cenu Karla Čapka (mimo jiné si z letošním ročníku odnesla cenu Pulce za povídku „Dům smíchu, dům smutku") a letos byla oceněna označením Lady Fantasy". Nespočetněkrát publikovala v různých fantasy časopisech a ve sbírkách fantasy a sci-fi povídek. Každý rok pořádá literární soutěž O loutnu barda Marigolda a už čtvrtým rokem vede kurz tvůrčího psaní.
Historický román s nadpřirozenými prvky „Vládci času“ vydalo nakladatelství Poutník (Klub Julese Verna).

Tuto knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. S touto knihou jsem usínala a ráno vstávala. Příběh hlavních postav je tak napínavý, že je v tom prostě nedokážete nechat. Tato kniha určitě nikoho neurazí a spoustu z vás potěší. Můžu ji jen vřele doporučit.

Pozor - Soutěž!!!

A teď máte jedinečnou možnost knihu vyhrát v naší soutěži, a to i s věnováním.
Váš úkol je jednoduchý. Pod článkem vidíte tři obrázky, na kterých jsou tradiční japonské zbraně. Každý obrázek je označen písmenem A, B nebo C a vy budete muset najít názvy těchto zbraní, které jsem pro vás schovala někam do článků a novinek dnešního vydání (tj. pondělí 16. července). Názvy zbraní jsou značeny číslicemi 1, 2 nebo 3. Správně spárujte písmena s číslicemi a vaši odpověď napište ZDE (klikni!).

Soutěžit můžete ode dneška až do páteční půlnoci (pondělí 16. července 10:00 - pátek 20. července 23:59). Výherkyně bude uveřejněna v pondělí.

Přeji hodně štěstí!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama