O tom vypráví čtenářka Tepito. Její tři děti usínají a spí různě, ostatně v příspěvku si o tom můžete přečíst všechno.

A fotka nejmladší dcery se zvířátky je krásná :-)


Dobrý den.

Každé dítě je jiné - a nejen v usínání. Nejstarší syn usínal po narození zásadně jen přisátý k mému prsu. Jak jsem se odvážila opatrně ho odložit, hned byl vzhůru a jezdil pusinkou jak kapr, aby se zase přicucnul. Vydrželo mu to docela dlouho. Když mu bylo 21 měsíců, tak se nám narodila holčička a pro něj nebylo v náručí místo. Vyřešila jsem to zpěvem - dceru jsem kojila a přitom malému zpívala lidovky. Docela to fungovalo. Když povyrostl, přešli jsme na pohádky, to zabíralo ještě líp. Do dnes usíná nejraději při puštěné televizi.

Holčička Alenka byla úplně jiná. Spala kdykoliv a kdekoliv. Jako maličkatá usínala při koupání ve vaničce, při kojení, strojení, nerozházelo jí ani přebalování. Věkem se nic nezměnilo. Než jsme dojeli autobusem 5 minutovou trasu do města, tak spala spokojeně usazená na sedačce i ve svých 5 letech. Byla schopná usnout i v nemocnici - to si zlomila nártní kůstku, dostala sádru a při čekání na odvoz si klidně schrupla. Lékaři se podivovali nad jejím klidem. Chování Šípkové Růženky jí vydrželo i do dospělosti, klidně spí do oběda.

Nejmladší dcera byla na spaní nejhorší. Neexistovalo, aby usínala sama. Vždy s ní někdo musel ležet v posteli. Střídali jsme se s manželem jak jen to šlo. Já bývala úspěšnější. Při jeho uspávání se několikrát otevřely dveře a tatínek šel tu pro pití, tu pro plyšáka.. Většinou to končilo tak, že přišla dcerunka a drmolila: Pšš, tatínek spinká!

tep

I dnes spí nerada sama a tak se obklopuje svou zvířecí smečkou. Přikládám foto její suity, to právě marodí, tak má pelíšek v kuchyni, aby byla v centru dění.

Tepito

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jsou na tom vaše děti, milé ženy-in? Máte taky nějaké pěkné fotky?

FOTOTÉMA dnešního dne je: Když děti usnou jinde než v postýlce...

  • Na jakých zajímavých místech usnuly vaše děti?
  • Máte spavé, nebo nespavé potomky?
  • Jak se chovají vaše děti, když jsou ospalé?
  • Máte nějaké své fotografie z dětství, na kterých spíte jinde než v postýlce?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou kazetu dekorativní kosmetiky od AVONU. Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: POSTÝLKA

postel

Reklama