Píše dnes jako první na „babincové“téma naše čtenářka s nickem Romca2. Její babinec je opravdu unikátní sestavou různých profesí, takže jsou si neje dobými kamarádkami, ale v mnohém si mohou pomoct

Milá redakce a čtenářky. Dnešní téma mi připomnělo kultovní seriál Sex ve městě. Podobnou partu potrhlých „bab“, máme také. Kupodivu jsme každá z úplně jiného těsta a přesto si rozumíme. Nebo právě proto? Každá do našeho kolektivu přináším něco jiného a můžeme si svým způsobem i pomoci, nebo prospět v rámci svých profesí.

Jedna je dětská lékařka, takže s ní nenuceně probíráme dětské nemoci a bolístky, druhá pracuje v cestovce, takže nám pomůže, nebo doporučí výhodný zájezd, třetí má butik, takže když přijde něco zajímavého, hned to nahlásí, čtvrtá je zase skvělá kadeřnice.

Co žena, to jiné vzdělání, jiné povolání, ale žádná z nás se nad nikoho nepovyšuje, nedává najevo, že ona je ta lepší, potřebnější, atd. Každá každou můžeme potřebovat a každá každé může být prospěšná. A tak je to podle mě fajn.

Scházíme se rády, tak jednou za dva, tři měsíce, v jedné naší oblíbené hospůdce a probereme kde co. Málokdy se ale sejdeme všechny, díky různým pracovním povinnostem, to bývá opravdu zřídka, ale ta nepřítomná si to zase vynahradí jindy. Pokud je to důležité, třeba něco vztahového, uděláme rekapitulaci. Chi, chi. Samozřejmě bez nějakých šuškand a drbů. Navzájem si věříme a spíš si snžíme pomoct, vyslechnout a říct na věc svůj názor.

Každá z nás toho někdy v dobrém využila. Tak, jak jste napsali vy, sdělená radost…n však to znáte.

Nedovedu si představit, že by se náš babí klub nějak rozpadl, nebo rozkmotřil. Známe se už od střední školy a i když třeba už nebydlíme všechny v jednom městě, rády si ten čas jednou za pár měsíců uděláme.   

Přeji všem takový babinec

Romca2

Milá Romco2, to si dokážu představit, že jste prima parta. Tak vám držím palce, ať vám to stále tak skvěle klape

Text nebyl redakčně upraven

Máte také babinec, milé ženy-in?

  • Kdy vznikl, jak dlouho trvá, jak se časem mění?
  • Máte raději větší skupiny kamarádek, nebo se scházíte jen s jednou?
  • Co na svých babincích, slezinách, srazech, dýcháncích probíráte?
  • Svěřujete se i s osobními věcmi, nebo jdete spíš po povrchu a chcete se jen bavit?
  • Kde se nejčastěji scházíte? U některé z vás,nebo raději na neutrální půdě?
  • Jakou sestavu tvoří váš babinec? Co vás spojuje? Společné zájmy, věk, vzdělání, profese…? Nebo je to zajímavý mix?
  • Co pro vás babinec znamená?

Napíšete nám o svém „babinci“?

Na vaše příspěvky  se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Dvě z vás se můžou těšit na krásné publikace z Knižního klubu.

Obrazová, fascinující  a zároveň příjemně naučná kniha  KRÁSA STROMŮ a Vegetariánská kuchyně pro labužníky, kterou si může přizpůsobit svým chutím i „masožrout“

darek

Reklama