Pevné, lesklé a pružné nehty jsou přáním většiny respondentek únorového průzkumu společnosti Medicom International. Průzkum odhalil, jak ženy o své nehty pečují, jaké potíže je trápí a co by na svých nehtech změnily.

Průzkum společnosti Medicom International zaměřený na péči o nehty proběhl v období 10. - 23. února 2014 a zúčastnilo se ho 221 respondentek. Kromě 19 % dotázaných žen, které byly se svými nehty spokojeny, si zde všechny dívky na své nehty řádně postěžovaly. Více než polovina dotázaných si stěžovala na záděry (56 %) a lámavost nehtů (53 %). Mezi časté potíže patří také třepení (39 %) a štěpení nehtů (34 %), s příliš křehkými nehty se potýká 30 % respondentek. Zmiňovány byly často také potíže jako podélné rýhy, bílé skvrnky, hrbolky, deformace a chybějící lesk.

„Pro posílení, hydrataci a zvýšení pružnosti můžeme doporučit speciální lak na nehty Sililevo, který remineralizuje a obnovuje strukturu nehtů. Jeho účinky jsou klinicky ověřené jak u některých poruch vzhledu nehtů, tak v případě nehtové lupénky,” uvádí Mgr. Monika Gogová ze společnosti Medicom International.

A v jakém ohledu by si slečny přály své nehty vylepšit? 68 % respondentek by si přálo své nehty zpevnit, 34 % by rádo více lesku pro své nehty. Dále dívky uváděly, že by chtěly nehty pružnější, hydratovanější a aby rychleji rostly.

Jaké máte aktuálně nehty?

Téměř polovina (43 %) respondentek uvedlo, že mají aktuálně nehty přírodní a nenalakované. 40 % uvádí nalakované nehty, 12 % nehty gelové nebo umělé. K okousaným nehtům se přiznalo 16 % dívek. Polovina dotázaných se svým nehtům věnuje zhruba jednou týdně (53 %), 14 % pak ještě častěji. U 71 % jde o klasickou manikúru, 66 % si nehty pravidelně lakuje. U 12 % péče spočívá v doplnění a úpravě umělých nehtů a 6,5 % žen dopřeje svým nehtům lázeň.

Každá pátá (20 %) uvedla, že používá výživný lak, 13 % výživný olej a 14 % pro zlepšení stavu nehtů užívá doplňky stravy. S dosavadními účinky však bylo spokojeno pouze 39 % respondentek. Každá třetí (33 %) se snaží používat odlakovač bez acetonu a 47 % oslovených si ruce pravidelně krémuje. Jen 15 % respondentek při práci se saponáty pravidelně používá ochranné rukavice, přestože saponáty výrazně přispívají k vysušování pokožky rukou i nehtů.

graf

Reklama