Ruku na srdce, přiznejme si, že s námi občas zacloumají negativní emoce, kterým se nedokážeme ubránit. Neříkejte, že jste nikdy nezalhala, že jste nikdy nevybuchla vzteky, neutápěla se v pocitu sebelítosti, že jste nikdy nikomu nic nezáviděla. Tyhle nesmrtelné tety číhají stále někde nablízku, aby nám zlomyslně rozleptávaly duši a vyváděly nás z blažené rovnováhy.

Tak abyste neřekly, já se vám přiznám, všechny tyhle mozkožery znám velmi důvěrně a s jedním se vám svěřím.

Když pominu, že jsem v dětství někomu záviděla lepší koloběžku a v pubertě nos bez pih, ten opravdový pocit závisti mě popadl až na vejšce.

Já, holka z malého města, v nemoderních hadříkách, prostě buranka, vyfasovala parádní exemplář spolužačky. Dceru známého režiséra, pochopitelně suverénní, zcestovalou, olepenou od hlavy k patě západním ohozem, cinkající cingrlátky a vonící exotickým parfémem.

Vedle jejího oslnivého lesku se zdál můj zjev ještě ubožejší a ošuntělejší. To, že neměla talent, se nepovažovalo za mínus, protože už od samého počátku nás kantoři ubezpečovali, že jestli tady bude někdo dělat (myšleno kostýmy pro film, televizi a divadla pražská), bude to právě ona.

Časem jsme se skamarádily. Blahosklonně ke mně sestoupila ze svého Olympu a já nabyla dojmu, že je to upřímné. Chodila jsem k nim domů, překreslovala její pazgřivé postavičky a pomohla jí s diplomkou.

Po škole jsem šla na oblast, ona dělala filmy, seriály a divadla, a když jsem ji náhodou někde zahlédla, dělala, že mě nevidí. A já byla docela ráda, že nemusím nic předstírat.

A závist? Už není co závidět. Kariéru? Jsem spokojená s tím, co dělám. Krásu? Dnes vypadám lépe zase já. :) Bohatství? Z osamělosti se nevykoupí nikdo. A nejlepší recept na závist? Proměňte ji v motor a snažte se být lepší.

Já vím, radí se snadno a hůř provádí.

A co vaše negativní emoce? Přiznáte se k nim? Jak je překonáváte? Co jste kdy komu záviděla? Nebo někdo záviděl vám? Co vás dokáže spolehlivě vytočit? Jak se uklidníte? Kdy jste naposledy zalhala? A co jiné špatné vlastnosti?

Svěřte se, poraďte, napište a budete odměněny dárkem.


Každé tři hodiny vylosuji jeden příspěvek a odměním drobným dárkem. Nejlepší příspěvek dne získá krásný pléd, který se vám může v těchto jarních dnech hodit.

Pište svoje příspěvky na téma: Moje špatná vlastnost na:

redakce@zena-in.cz

Reklama