Děkujeme za první dovolenkový příspěvek od čtenářky s nickem Niki. Jak překonává svůj strach z výšek?

 

Zdravím všechny, ráda bych se pochlubila o zážitky z mé paměti.. mám klaustrofobii a bojím se smrti aneb tzn. při vstupu do letadla, ve mě křičí všechny hlasy a začíná boj sám. Dalo by se říci, že každý rok jezdíme nebo spíše lítáme na dovolenou. A každá začíná stejně. Jelikož jsem typ člověka, co moře, slunce, pláž miluje, je ideální letět, někam za azurovým mořem.( Ano letět.. :o() Pro mě však ironii  je, že jsem také typ, který nesnáší výšky, a se sebou:o)

„ Zatracený letadlo, nemůžu do toho Egypta pěšky?  A co takhle tam jet autem? Víte určitě, že to jinak nepůjde? A co když spadne? ... Ach jo, potřebuju panáka“ Tak tyhle otázky mě napadají a posléze i vyjdou z úst, tak měsíc před dovolenou a pak každý den ( abych byla aktuální, právě v tuhle dobu s nima začínám, jelikož za necelý měsíc to bude Řecko nebo Turecko:o) :o( ).
Má první dovolená byla opravdu zajímavá, bylo to v době, kdy jsme s přítelem měli rok, letěli jsme do Tunisu na týden. Zaláskovaný, natěšený.. Po pár turbulencí v letadle, jsme zdraví přistáli a začli si užívat.. První den byl parádní, druhý také, pak to šlo s kopce.. úpal, zánět spojivek, alergie na sluníčko a k tomu červená jak rak. Zbytek dovolený jsem se styděla sama za sebe a všechen čas jsem strávila pod slunečníkem a vylezla jsem až večer s hromadou make upu, který stejně za pět minut slezl, jaké tam bylo vedro..  

Každopádně jak se říká, všechno špatné pro něco dobré:o) z téhle dovolené jsem si odvezla (to, co říká i má máma:o) MAZAT MAZAT MAZAT a nejen zevnitř:o)

Má další dovolená byla na Djerbě, tam jsme měli neteř.. A světe div se, je vidět, že je z jedné rodiny, zopakovala všechno, co jsem udělala já na první dovolené:o) Člověk může řikat „ nedělej, to dopadneš jako já“ nicméně vlastní zkušenosti jsou vlastní zkušenosti:o) teď už holka ví:o)

A jedna z dalších dovolených byl Egypt. Vřele doporučuju slivovici, jelo nás více, ti co nepili, litovali, Faraonova pomsta je dostihla a náše provokatérská povaha vystřelila jako čertík s krabičky:o)

Teď jsem si vzpomněla na jednu příhodu, co se nám tam stala, anglicky moc neumím ani přítel, takže pokud jde o domluvu, tak hrajem na  ruce nohy:o). Jeden večer jsme se šli podívat na chodbu, vyfotit výhled z druhé strany a chtě nechtě zabouchli jsme si klíče nebo spíš karty:o) Domluva u recepce byla opravdu zajímavá, jak jim vysvětlit, že byl průvan a zabouchla se karta?

Recepční toho musí mít opravdu hodně za sebou, páč mě pochopili:o) Naše vysvětlení vypadalo asi následovně ( opravdu anglicky moc neumím) „ Our door... fůůůůůů ( tím jsem představila průvan) bum ( zabouchnutí), our key in the room“ , paní se pousmála a bez problémů pochopila..

Je dobré, když člověk umí jazyk, ale i bez něj se občas pobaví:o) A vůbec obdivuju barmany, kteří tam jsou, umí spousy jazyků, pracují 20hodin denně, občas drží pust a přitom musí lidi obskakovat a to všechno za směšný kačky. Je to bída, hoteliéři by si měli uvědomit, že jejich hotel je dobrý právě kvůli zaměstnancům.. copak byste jeli do hotelu který sice vypadá dobře, ale v pokojích je špína, vaří špatně, všichni se mračí? já tedy ne.. Zkrátka je to jako všude, nedocenění zaměstnanci bohužel..

Z každé dovolené jsem si přivezla hromady vzpomínek: jak na západ slunce, na šumění moře, bar v bazénu,  na úpal, na skvělé jídlo i pití, na lidi s úsměvem i bez něj,  na spoustu trapasů, na ochutnávku mořských potvor a toho jejich ovoce, bohužel nevím, jak se jmenuje, ale peckovější věc jsem nikdy nejedla, jedna pecka vedle druhé, koupit si pecičky zeleniny a sníst je před zasázením je stejné:o)  zkrátka na všechno... :o) Dovolené sice něco stojí, ale také stojí za to:o)

S přáním hezkého dne :o) Niki

O neznalosti jazyka bych mohla vyprávět. Měli jsem skvělou „paní bytnou“, ale mluvila jen italsky. Italové vůbec neradi mluví anglicky, i když umí možná lépe než my. Přesto plakala, když jsme odjížděli

Máte také nějaké zážitky z dovolené, milé ženy-in? Podělte se s námi o ně.

Pokud si netroufáte na psaní, pošlete třeba okomentované foto na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama