Na základní školu jsem chodila v naší malé vesnici. Druhý stupeń tam ale nebyl a musela jsem jezdit do nedalekého města. Zlatá naše malá školička!

V osmé třídě nás rozdělili do tzv. studijních tříd. 2 byly seskupeny ze zbytku, který zůstal po vybrání dětí s předpokladem dalšího studia a na vybranou 1 třídu byly kladeny vyšší nároky na prospěch. Já mrňous - odjakživa - si sedla do poslední lavice, ale co čert nechtěl.
Při jakémsi „zlobení“ jsme všichni byli pěkně rozházeni. Já putovala do první lavice a ke všemu ke klukovi. Můj vztek neznal mezí!
Ovšem to není celé, to jsem netušila, že můj vztek je slabý odvárek revoluce, konající se doma. Nelidský řev - v klidné,  vyrovnané, bezproblémové a zbožné rodině - až se třásl komín, já div nedostala pár přes... ústa, ač jsem byla nevinná jak bílá lilie. Proč? Taky jsem dvě hodiny nevěděla co se děje, zda bude konec světa??? Co jsem provedla??? Tatínek měl hlas jak lodní siréna a všechny báby byly v oknech či před vratama, co se to u nás děje,  kdo bude zavražděn, to
ony si servítky nebraly, však se v neděli vyzpovídají.

Ne, nic, pouze můj otec a otec mého nového souseda v lavici byli úhlavní nepřátelé, kteří spolu kdysi několik let pracovali, pak došlo k něčemu, o čemž dodnes nikdo neví co se vlastně stalo, ještěže neměli rváčské sklony a nezabili se, leč, můj hrdý otec podal výpověď a tato rodina pro naši přestala existovat do chvíle, než mne nastěhovali k
jejich synkovi do lavice.

No, dva roky jsme přežili, on byl na  matiku, já na češtinu, tak se nám docela dobře dostudovala základka a nastala další etapa života. Já zůstala doma a studovala 2 roky školu asi 30 km vzdálenou, spolužák byl na druhém konci republiky. A řeklo by se konec.
Kdepak!  Potkali jsme se kdesi na zábavě hned o prázdninách a začali si psát, scházet se na tanečních zábavách, vyprávěli si o svých partneřích, radili si, přísahali přátelství až do smrti. Pak že přátelství mezi klukem a holkou neexistuje. Nenechte se mýlit, fakt asi ne...

To trvalo do doby, než můj kamarád nastoupil k policii, můj vztek opět neznal mezí, ale on měl zcela reálné důvody. V 15ti mu zemřela maminka na rakovinu  a on chtěl studovat, byl hodně nadaný  a toužil studovat dál. Peníze neměl, otec se věnoval nové rodině...

Měl dvě možnosti, policie či vojsko. Vybral si policii, že on bude ten spravedlivý a hodný policista. A byl... jenže jsme se 4 roky neviděli, nestýkali, nepsali si a nevěděli o sobě zhola nic.

V té době jsem se dostala na (tehdy) šikmou plochu  a neuvěříte tomu,jak lehce sklouznete a jak těžké je se zvedat. 2 roky mne to bavilo, a pak 2 roky jsem bojovala a bála se o svoji rodinu, o vlastní život...
dodnes mám všechna „corpus delicti“ doma u maminky schované v obálce, co ta musela zažít, když dost věděla a navíc jsem řekla, aby kdyby se mi něco stalo, aby to předala  policii a říkala jsem tomu „Obálka smrti“. A lítala na StB.

Já to nevěděla, ale i můj kamarád se dostal v té samé době neskutečným omylem do průšvihu, ze kterého se vymotával léta...

Bylo mi 24 let. Končila jsem dálkové studium a chystala se do Brna na vysokou školu. Chodila jsem tam  s mladým inženýrem a zasnoubili jsme se, měla jsem ho moc ráda, byl strašně fajn, ale nikdy jsem ho nemilovala, prostě tohle asi byl kamarád, takový bezva kluk!  Strašně hodní rodiče, měli mne rádi, ale já s hrůzou zjistila, že se vlastně vdávám za člověka, kterému nejsem schopna dát to, co on mně!  Lásku! A to má být celý život? proboha ne!!!! Zrušila jsem zásnuby,  rozešli
jsme se a nic od té doby o něm dodnes nevím. Doma rodeo...rozhodla jsem se zasvětit život studiu a kariéře a bez
mužů, tedy, ne zcela, ale vdavky  nikdy.
Jenže, pořád jsem se ještě motala v bludném kruhu výhružek a nebyla zcela volná, moje „hvězdná kariéra“ totiž neskončila, jen milenec mi byl dovolen ale dalo to!

Rozhodla jsem se pro hru vabank. Buď budu žít po svém, či nebudu žít vůbec, smířila jsem se i s případnou smrtí, kterou mi bylo vyhrožováno než žít takto. Pátrala jsem, kdo by mi mohl pomoci. Než jsem dospěla k něčemu rozumnému, docela nečekaně jsem byla unesena z brněnského nádraží, zbita a když už jsem mlela z posledního, došlo mi, že bych se mohla bránit. Já - vyhlášený rváč nechám se bít a nebráním se... Bylo
to tím, že jsem očekávala trest a on přišel. Brala jsem to jako odplatu a vůbec se nebránila. Asi proto, že něco podobného jsem dávno čekala. Karma...vjel do mne vztek!

Z posledních sil jsem útočníka začala škrtit, dál už vím jen to, že mi do krku nalil někdo víno aby to vypadalo, že jsem byla opilá. Jak jsem se dostala domů dodnes nevím. Skončila jsem v nemocnici s otřesem mozku, pohmožděninami, naraženými žebry, ale brzy jsem se z toho dostala a rozhodla se pomstít, proto jsem hledala radu.

Díky mým známostem na vyšších postech po okolí a nikoho jsem
nežalovala, ač jsem původně chtěla, se na vše zase „zapomnělo“ a v tomto ohledu byl klid. Mezitím mne pomstil kolega, ale to sem nepatří, ale nikdy mu to nezapomenu, koukám, že jsem byla ostře sledována z mnoha stran...
Jo, policistů jsem znala dost, ale oni mne taky, to jsem
nepotřebovala, kamarády... až jsem si vzpomněla na  svého bývalého spolužáka a poprosila o schůzku, je přece policista, navíc mne pochopí. Přece jsme si to slíbili.
Žil tehdy v Praze.
Napsala jsem mu, neodepsal...to mě pěkně dopálilo a napsala jsem podruhé, chtěla jsem definitivní tečku za „kamarádstvím na život a na smrt na celý život!  Odpověď?
Jeho osobní návštěva příští víkend, kdy v 11 večer si popletl okna  a házel mamince kamínky na okno.

No, pozvala ho dál, nechala nás o samotě a my proseděli noc. K neuvěření! 4 roky bez sebe jsme prožili takřka stejně. Oba pracovali a dálkově studovali, oba měli obrovský průšvih, co asi musel přijít jako lekce do života, oba se měli ženit a vdávat v červnu téhož roku, týden po sobě.
Oba jsme to odvolali, já to naštěstí neměla tak dramatické....
On totiž chodil 4 roky s dívkou a měli se v červnu taky brát, týden přede mnou. Již měli napečeno, vše vyřízeno na úřadech, prstýnky se tehdy kupovaly až na potvrzení matriky, a on najednou řekl NE. Onu dívku si nevzal, najednou sám nevěděl proč se nechce ženit.
Skorotchýně ho div nezabila, ale rozešli se a zůstal sám.
Já se tehdy rozešla poměrně v klidu, ač zasnoubena, chodili  jsme spolu kratší dobu a nechtěla jsem se vdát jen proto, že to tehdy tak bylo a všechny kamarádky byly vdané, no naši byli nešťastní.

Ve 24 letech jsme se začali potajmu scházet, když měl volno a přijel z Prahy, naštěstí měl sestru ve vedlejší vesnici. Jak patnáctiletí, protože otcové by nás zabili a možná i jeden druhého... i po letech!
Moje matka pak povolila, takže zbýval těžký oříšek  - otec, ale máma je diplomat! Naštěstí..

Po půl roce vášnivé lásky byla svatba. Otcové se zpili pod obraz, vyříkali si nevím co, načež zjistili, že jsou nejlepší kamarádi a hrozně si rozumí a od té doby byl v rodině klid!
Proč se tak zuřivě a dlouho nenáviděli se nedozvíme, jeden si to tajemství vzal do hrobu a druhý nepromluvil. Neptáme se... A vůbec, musím to vědět?
Vydržela jsem to 30 let, tak to tu chvilku už vydržím, ne?
Jenom nevím, je přínosem, či přítěží, že o sobě víme úplně všechno, byvši jeden druhému poradcem ve věcech důvěrných i jiných. Stohy dopisů leží ve sklepě...jako důkaz.
A já nemám věřit na osud?

Kaylie


Neuvěřitelné….čte se to jedním dechem…Přeji hodně štěstí a děkuji za příběh. Míša

Celý dnešní den věnujeme náročné práci andílka jménem Amor. Kdepak se strefil do vás?

Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama