Mám hodného a pracovitého muže. Až moc. Říká se tomu workoholismus. Sice, když se do něčeho zaberu, taky mne to pohltí, ale toto co dělá on, je rarita.

Až toho lidé zneužívají - a on jak, dámy prominou, jak "oslík" pomáhá, pracuje za druhé, doma ho téměř nevidím, pokud ano, donese si práci domů, vchází do dveří s mobilem na uchu a to je prosím potom celý večer.

Není výjimkou telefonát v jednu v noci a pod. Jsem už zvyklá. Nemluvím o tom, že je i fyzicky velmi šikovný a každému pomůže. Hezké, ale čeho je moc toho je příliš.. Dovolenou jsme trávili prací na chalupě, no dobře, ale zas to není ta pravá dovolená, pořád se pracuje. Jednou už mne to opravdu dožralo, jak lidé jezdí za zážitky a já ve 40 nebyla ještě v zahraničí. Tenkrát jsem mu to vyčetla a tak mi slíbil dovolenou 14 dní !, u moře...no dočkat jsem se nemohla.

Ale...termín se stále oddaloval a zkracoval, měli jsme jet v červnu a už to vypadalo na září, ze 14 dnů se stával týden a denně ubíral aspoň den, takže z toho koukalo klasické řezání dříví na chalupě. Možná i výlet na blízký hrad!, který znám víc než vlastní domácnost.

Tehdy jsem si uvědomila, že jsem ženská a hodně pitomá, protože si to neumím zařídit. Jelikož jsem trochu impulsivní, jednala jsem hned! Kam se poděla má dřívější rozhodnost a aktivita? Tak tohle ne. Otevřela jsem internet a hned na titulní straně na mne jukla krásná reklama na dovolenou na Djerbě, Last minute.... A bylo!

Šup! Vytočila jsem číslo, na druhé straně se ozvala příjemná paní, se kterou jsem okamžitě učinila rezervaci, zaplatila pěkně z manželova účtu a měla zajištěnou dovolenou na 14 dní na Djerbě.
Manžel ztratil řeč, byl nějak poslední dobou zvyklý vše zařizovat sám a mně to nakonec vyhovovalo. Ani jsme se neptala, zda se mu termín hodí v práci, jemu se nehodí nikdy, zbytečný dotaz. Nastal den D - vytoužený a vymodlený léty. Odlétali jsme z Prahy, to jsme tam ještě bydleli a já jsme měla malinko smíšené pocity..ne z letadla, letěla jsem sice poprvé, ale nebojím se, spíš z Afriky, já holka vesnická... Let příjemně uběhl a my přistáli u jakési plechové boudy, manžel se jen významně podíval, ale nic nekomentoval, já už bych vřískala... V tom jsem si totiž uvědomila, že jsme u polorozbořeného skladu, či co to je, kolem písek, písek, písek,  kousek zeleně nikde a tady budu 14 dnů mezi nějakými divochy!   Pane jo!  A komu  budu nadávat, když jsem to spískala já !!!  No buď mne tu nechá nebo se rozvede...potěš pánbu.

Odvezli nás autobusem kamsi do vnitra ostrova a já nestačila zírat. Překrásný bílý luxusní hotel, kolem samý ibišek a kvetoucí keře, nádherný pokoj, veliké prostory, poblíž hotely a obchůdky či tržnice,  prostě skvost !

Ještě musím dodat, že v rámci bezpečnostních opatření jsem manželovi doma schovala mobil, přesměrovala na svůj, v práci jim to oznámila, naštěstí jsem se dobře znala s ředitelem, proto ještě žiju...a bylo. To jo, aby furt chodily SMS a cvrčel mobil. Na mne si tak netroufli, cenzura byla přísná.

Ani byste nevěřili,  jak 2 týdny utekly, co vše jsme viděli, získala jsem přátelství oslíka, velblouda a zubní lékařky z Ústí nad Labem, přečetla spoustu knih, jsem neplavec, ale bazén snesu, zacvičila si a vůbec - nemělo to chybu, jako delegátku jsme měli mladou holčinu, která se nám maximálně věnovala, večer poseděli u vínka, prošli se i s ní, no pohádka snad není hezčí. Program dokonale připravený, pořád se něco dělo.

Až na to, že jsem báchorkám o výměnách žen za velbloudy nevěřila a tak tak, že jsem na to nedoplatila. Manžel zkoprněl, Tunisan přihazoval velbloudy a já ječela,  "jestli mne tu necháš, počkej doma !!!". Pak jsem sklapla,  protože jsem si uvědomila co to melu za blbost. Ať vás netrápím dlouhým článkem. Dovolená se vydařila, manžel řekl, že si  v životě tak neodpočinul, byl pořád ve vodě, nikdo z práce ho neotravoval, protože se mne báli a vida! Šlo to taky! A bez něj, byť měl dost náročné povolání.

Od té doby jsme nikde opět nebyli, je fakt, že jsme se stěhovali atd. ale...ale....tak mne to teď navnadilo, pravda, jsem bez práce momentálně, ale řešení by se našlo. A slíbené to mám zas kolik let, že bych vzala iniciativu do svých rukou?

Všem, kdo jsou na tom stejně doporučuji tento postup, moc se mi osvědčil. Berte to jako návod!

KAYLIE

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Pěkně jste to vymyslela, jiné řešení asi nebylo :):)

A jaká by byla ta vaše dovolená snů, která bude tématem dnešního dne?

Napište nám, jak byste si ji představovaly. Jaká by měla být, kde byste ji rády strávily a s kým. Nebo jste ji už zažily? Splnily jste si sen?

Bylo by to moře, hory, chajda, dobrodružství, exotika, relax a pohoda na pláži? Nebo úplně něco jiného...

Nechte pracovat svou fantazii na plné obrátky, my se budeme se těšit na vaše příspěvky.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: dovolená snů

Jednu z vás, která nám do redakčního mailu pošle svůj příspěvek, a ten bude pak zveřejněn, odměníme voňavkou od Avonu Secret Fantasy a šikovným zrcátkem do kabelky.

vune Secret Fantasy

Reklama