Další z exotických pokojových rostlin, kterou si dnes představíme, je kávovník. Jeho obrovskou výhodou je, že velice dobře prospívá i v podmínkách všech běžných bytů a nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Kávovník pochází z horských oblastí Etiopie, odkud se rozšířil téměř do všech tropických oblastí a také do domácností, třeba právě u nás. 
Nejznámější je Coffea arabica, který dorůstá až do výšky 3 m (poté se musí udržovat řezem) a může růst ve formě stromu nebo keře.      

Půda
Postačí mu obyčejná zemina pro pokojové rostliny, která musí být dobře propustná a výživná a především lehce kyselá (kávovník nesnese vápno). Hnojíme přibližně jednou za 14 dni, přes léto. V zimě hnojení výrazně omezíme.
Přesazujeme každý rok na jaře, do květináče, který je vždycky o malý kousek větší než ten předchozí.

Zálivka
Vhodná je častá zálivka, přesto dáváme pozor, abychom rostlinu nepřemokřili, mohly by jí začít zahnívat kořínky. Na toto jsou citlivé především mladší kávovníky.
Naopak, když na kávovník se zálivkou zapomínáte, začnou mu žloutnout až hnědnout konečky listů. Stejně se projevuje také nedostatečné hnojení.

Umístění
Kávovníku nevadí suchý vzduch, ani nedostatek světla. Pěstujeme jej po celý rok v bytě, ani přes léto jej raději nevynášíme ven. Přes den by nám jej mohlo spálit sluníčko, navíc je citlivý na chlad (okolní teplota by neměla klesnout pod 11 °C).

Množení
Množí se semeny, která vyklíčí asi za měsíc od zasazení. Měla by být čerstvá, v opačném případě hrozí, že budou klíčit mnohem déle nebo nevyklíčí vůbec.

Plody a květy
Překrásné bílé květy jsou ozdobou této rostliny. Můžete se z nich těšit brzy najaře a příjemně provoní váš byt.
Kávovník začíná plodit poměrně brzy, už asi 3-5leté rostliny (při výšce asi 100 cm). Plody dozrávají asi 9-14 měsíců po odkvětu, sbíráme je až po úplném vybarvení. Můžeme je použít na rozmnožení rostliny nebo se pokusit upražit vlastní kávu. 

Péče
Tvar a velikost kávovníku můžeme udržovat zastřiháváním. Dokonce jej můžeme zařezat na určitou výšku, kterou nechceme překročit. Tyto zásahy provádíme nejčastěji na konci jara nebo na začátku léta, aby rostlina měla dostatek času na regeneraci.