Jak vzniká kávová směs?
5e96d0b6af338obrazek.png

Itálie je nedílnou součástí DNA společnosti Nespresso. Příběh Nespresso začal před více než 30 lety jednoduchým, ale revolučním nápadem, jenž se inspiroval kávovarem na espresso. Ten vynalezl v roce 1905 Ital Luigi Bezzera, aby každému dal příležitost vychutnat si dokonalý šálek espressa tak, jak by ho připravil zkušený italský barista. Dnes se již více než 75 % káv v Itálii pije v domácnostech a domácí konzumace je proto nedílnou součástí italské kultury. Tyto nové kávové směsi Nespresso přinášejí zákazníkům bohatství italského kávového řemesla a inspiraci rozmanitostí italských měst. Řada Ispirazione Italiana má za cíl nabídnout takové espresso nebo ristretto, jaké si milovníci kávy mohou vychutnat v Itálii. Italské kávy vděčí za svůj nezaměnitelný charakter tvořivosti a know-how pražírenských mistrů z různých italských regionů.

Inspirazione Italiana: nová stálá řada káv
5e96d0d45cb04obrazek.png

Ispirazione Italiana má za cíl vzít milovníky kávy na velkou italskou pouť s Nespresso a objevit intenzivní aroma a cremu italské kávy. Řada káv Nespresso a jejich jména odrážejí regionální znalosti italských mistrů, kterými se tyto směsi inspirovaly. Každá zvlášť připravená kávová směs zachycuje atmosféru jednoho města, od kořeněného vlivu severní Afriky v případě Palerma nebo bohaté historie u kávy inspirované Římem. Právě tyto místní detaily dělají z nové kolekce pravé chuťové potěšení.

Nová Ispirazione Napoli
5e96cf30a2234obrazek.png

V ulicích Neapole je hluboce zakořeněný kávový rituál, kterým se inspiroval náš způsob pražení do tmava, jenž dává kávě velmi intenzivní chuť. Tato směs, obsahující Robustu, nabízí sametový, krémový šálek kávy s mimořádně hutným tělem a příjemným hořkým dozvukem. Je poctou dovednostem pražičů v tomto hlavním městě italské kávy.
Cena 109 Kč

Nová Ispirazione Venezia
5e96cfa247c75obrazek.png

Jako tradiční most mezi Osmanskou říší a západní Evropou byly Benátky vždy místem, kam se dovážela nejlepší kávová zrna světa a kde byla odborně pražena tak, aby byla maximálně využita jejich rozmanitost. Inspirací pro finální šálek kávy bylo delikátní aroma, v němž se všechny složky nacházejí v dokonalé harmonii a jsou obohaceny o tóny karamelu a hutné tělo.
Cena 109 Kč

Ispirazione Ristretto Italiano
5e96cf8d54ca9obrazek.png

Lahodná kapka kávy – samotná esence ikonické italské kávové tradice. Tato směs byla inspirována velvyslancem všech italských káv, ristrettem, které nechceme imitovat, ale připravit v naší vlastní co nejdokonalejší variantě. Část směsi pražíme dlouho, aby vzniklo bohaté tělo, část pak krátce, aby dostala jiskřivou ovocnou chuť. Výsledek je vyvrcholením našich snah vytvořit co nejtypičtěji italskou kávu.
Tato směs existuje také ve variantě bez kofeinu.
Cena 99 Kč

Ispirazione Firenze Arpeggio
5e96d00f63637obrazek.png

Tato jedinečná směs dokonale odráží kulturní význam Florencie jako intelektuálního centra Itálie, kde se mísí vlivy z celé země. Styl pražení Ispirazione Firenze Arpeggio všechny tyto vlivy propojuje v kombinaci ovocných tónů, jež tradičně najdeme v severní Itálii, s tóny kakaa typickými pro jih. Výsledkem je sametová, hustá a krémová káva. 
Tato směs existuje také ve variantě bez kofeinu. 
Cena 99 Kč

Ispirazione Palermo Kazaar
5e96cf720868dobrazek.png

Káva Ispirazione Palermo Kazaar je směs dlouze pražená do tmava s vysokým podílem Robusty plně ve stylu tohoto jižního města. Multikulturní Palermo, které je křižovatkou vlivů afrických a arabských tradic, pro nás bylo příležitostí se zasnít. Výsledkem je mimořádně intenzivní, sirupová, dřevitá a kořeněná káva s velmi temnou a hustou cremou.
Cena 109 Kč

Ispirazione Roma
5e96cf587e2bbobrazek.png

Vůně, jež se line z tradičních římských kávových barů, je dokladem bohaté historie plné kontrastů – oblíbených chutí uzpůsobených eleganci hlavního města. Tato komplexita je vyjádřena v rafinovaném pražení, které vyvažuje intenzitu s lehkostí, a má sofistikovanou chuť ozvláštněnou jemnou nakyslostí.
Cena 99 Kč

Ispirazione Genova Livanto
5e96cf147f791obrazek.png

Z tohoto významného obchodního města vyplouvali námořníci do celého světa, aby zde objevovali bezpočet nových aromat a chutí. Mezi poklady, které si ze svých cest přivezli domů, byly také kávy z Latinské Ameriky. Středně pražená směs Ispirazione Genova Livanto propojuje v nádherné rovnováze zakulacené chutě brazilských, kolumbijských a guatemalských káv korunovaných klasickými tóny sladkého karamelu.
Cena 99 Kč

Michaela Illíková, coffee ambassadorka Nespresso zmiňuje: „Vícenež 30 let se náš tým odborníků na pražení a chuť i výzkumníků věnujících se potravinářství věnuje vytváření směsí, které se inspirují bohatou historickou kávovou kulturou Itálie. Jsme velice rádi, že díky tomu můžeme mít skvěle sestavenou stálou nabídku, která vypráví bohatý příběh společnosti Nespressoa která umožňuje spotřebitelům vychutnat si kávu ve stejném stylu, s jakým by se setkali v italském baru.“

Více na NESPRESSO.CZ

5e96d16f662a6obrazek.png

Reklama