Stejně jako dobře padnoucí kostým, také kvalitní kávu jistě oceníte nejlépe, když je doslova šitá na míru.

 

Káva může mít nepřeberné množství chuťových, konzistenčních i aromatických vlastností, závislých na místě původu kávových zrn, jejich kvalitě, zpracování, dané odrůdě, konkrétní sklizni, způsobu pražení a samozřejmě receptuře, díky které káva získává požadovaný chuťový profil a svoji jedinečnost. Také způsob, jakým si svůj šálek kávy připravíte, hraje velikou roli a jelikož každý jsme jiný a od své kávy očekáváme něco jiného, fantazii se rozhodně meze nekladou a tento poslední krok na cestě za jedinečným kávovým požitkem je jen a jen na vás.

 

Než si však svůj šálek osladíte cukrem, zjemníte smetanou nebo přiostříte likérem, věnujte také dostatečnou pozornost výběru samotné kávy a buďte nároční.  

 

Řada zrnkových káv Tchibo Exclusive přichází se sedmi druhy prvotřídních káv, pražených  dle konkrétních specifik dané sorty, které lze ještě rozlišit do tří okruhů. Jsou to např. kávy jedinečné dle místa jejich původu. Takto můžete ochutnat kávu Guatemala Grande, která je pěstována na vulkanické půdě ve vysokých polohách Guatemaly, nebo kávu Brazil Mild pocházející z nejúrodnějších oblastí Brazílie, kde je země jílovitá a bohatá na minerály.


Mezi okruh káv považovaných za speciality patří např. tradiční káva vídeňských kaváren Vienna Melange, dáváte-li přednost kávě na bázi espressa, vyzkoušejte Espresso Originale, nebo pokud si chcete vychutnat opravdu kvalitní kávu bez kofeinu, v nabídce najdete kolumbijskou kávu Decaf Blend.

 

Mezi kávy označené jako poklady přírody patří káva Pearl Beans z výběžků Kordiller, která je opravdovým pokladem ve světě kávy a i její zrnka připomínají svým tvarem perly. Wild Coffee z Lekempti je plodem divoce rostoucí etiopské kávy, do které člověk pěstitelsky nezasahuje.

 

Celé zrnko garantuje čerstvost, kterou jako jakýsi přírodní trezor uzavírá a chrání. Ideální je kávová zrnka pomlít těsně před spotřebou, tím své kávě zaručíte skutečně čerstvé aroma.

 

Všechny tyto jedinečné druhy káv jsou k dostání exkluzivně pouze v síti obchodů Tchibo, kde Vám odborně vyškolený personál pomůže s výběrem právě té Vaší kávy a na přání vám zakoupenou kávu pomele. Profesionální služba mletí kávy zaručuje zákazníkům vždy ten správný stupeň mletí pro požadovaný způsob přípravy. Jen tak může aroma kávy plně vyniknout. Specializované obchody  

Tchibo najdete na  této adrese                             

Reklama