Těhotenství je jedním z nejhezčích období v životě ženy. O tom, že by se každá nastávající maminka měla starat o co nejlepší výživu a nezanedbávat se, bylo napsáno už mnohé. Nejrůznějších rad a návodů je asi milion, a tak jsem se do toho pustila za vás

Bez kávy? Mnoho těhulek ztrácí v tomto období na kávu chuť nebo je jim její vůně nepříjemná, takže ji zcela vynechají či alespoň velmi omezí. Pokud jste milovnicí tohoto lahodného nápoje, pak pro vás mám zprávu dobrou. Káva se může, ale nikoli bez omezení a musíte dbát na doplnění jinými tekutinami. Nejvhodnější je samozřejmě káva bez kofeinu nebo si můžete vybrat z různých kávovinových náhražek. Co se týče instantní kávy, neměla byste vypít více než 2 šálky denně. Podle některých studií má káva ve větším množství než tři šálky denně nepříznivé účinky: miminko by mohlo pomalu růst - tzn. menší porodní váha, zrychluje se také jeho tepová a dechová frekvence. Vliv na vznik vývojových vad však nebyl prokázán a nalezen nebyl ani vztah k výskytu vrozených vývojových vad a předčasných porodů.

Plísňové sýry - můžu je jíst? Možná jste se také setkali s úvahami nad tím, zda si nastávající maminky mohou dopřát některý ze sýrů typu brie, camambert či jinou podobnou lahůdku. Nicméně ani u velmi "uleželých" sýrů tohoto typu nebyl prokázán výskyt škodlivých produktů plísní tzv. mykotoxinů nebo škodlivin vznikajících jejich činností, tedy by při konzumaci nemělo dojít k ohrožení zdraví. Jediné, na co je potřeba dávat pozor, pokud se této libůstce oddáváte často, je vyšší obsah soli v těchto výrobcích.

U těchto sýrů se procesu zrání vedle běžné mikroflory účastní i speciální ušlechtilé plísně rodu Penicillium. Ty ovlivňují vzhled, konzistenci, ale zejména vůni a chuť sýrů tím, že se podílejí na rozkladu základních složek mléka - hlavně bílkovin. Z toho důvodu se nedoporučuje větší konzumace těchto sýrů lidem, kteří mají potíže zejména se žlučníkem a játry. Jestliže váháte nad balkánským sýrem, parmezánem (vyrábí se z nepasterovaného mléka) či mozzarellou nemusíte se bát - s výjimkou vyššího obsahu soli u balkánského sýra jsou zcela vhodné pro zpestření jídelníčku. Obavy zřejmě způsobuje to, že donedávna nepatřily k těm zrovna nejrozšířenějším druhům na našich stolech..

Sklenka vína? Raději ne... Mnoho těhulek ztratí hlavu, jakmile se dozvědí onu šťastnou zprávu o svém těhotenství a uvědomí si, že si ještě nic netušíce daly několik skleniček. U mnoha žen ale stejně jako u kávy - dojde ke ztrátě chuti na jakkýkoli alkohol, jako kdyby tělo samo tušilo... V rané fázi těhotenství se ale nepodařilo prokázat škodlivý vliv pití alkoholu na embryo.

Nicméně pokud byste v pár skleničkách denně pokračovala, zaděláváte svému miminku na vážné problémy. Každou skleničku, kterou vypijete, sdílí vaše dítě s vámi a trvá mu dvojnásobně dlouho, než alkohol dokáže vyloučit ze svého organismu. Ve chvíli, kdy vy máte pouze lehkou špičku, může být vaše dítě třeba už na pokraji zráty vědomí.

Nadměrná konzumace alkoholu (tzn. konzumace 5-6 sklenic vína, piva nebo destilátů denně) v těhotenství může způsobit tzv. syndrom alkoholismu plodu. Děti se rodí s podprůměrnou porodní váhou, mentálně zpomalené, s četnými deformitami (zvlášť hlavy a obličeje, končetin, srdce a centrálního nervového systému) a s velkou úmrtností. Později se u těch, které přežijí, objevují poruchy v učení, chování a sociální problémy, obecně jim chybí schopnost správně se rozhodovat.

Čím dříve přestanete v těhotenství pít, tím menší riziko je pro vaše dítě. Ale i mírnější konzumace (1 nebo 2 skleničky denně či občasná větší dávka) v těhotenství může přivodit závažné problémy např. zvýšené riziko samovolného potratu, předčasného porodu, nízká porodní váha, narození mrtvého plodu, abnormální růst a vývojové problémy v dětství.

Zdroj: H. Murkoffová + A. Eisenbergová + S. Hathawayová: Co čekat v radostném očekávání, Slovart 2004