Případ rodiny Michalákových, kterým norský Úřad na ochranu dětí odebral dva chlapce, je vám jistě dobře znám. Oběma stranám se stále nedaří nalézt shodu, a tak jsme svědky neustálých vleklých jednání. Jak kauzu odebrání dětí rodině Michalákových vnímáte vy?

kid

Eva Michaláková, česká matka, které byly norskými úřady před více než třemi lety odebráni dva chlapci za údajné neadekvátní fyzické tresty, neustále usiluje o jejich zpětné svěření do své péče. Ambasáda ovšem tvrdí, že úřady by děti rozhodně neodebraly jen kvůli „maličkostem“, a jejich fyzické tresty ze strany matky byly tudíž závažné. Matka sice přiznala, že syny fyzicky trestala, ale nikoliv nepřiměřeně. V Norsku ovšem na rozdíl od Česka tělesné trestání dětí úplně zakazuje zákon. Každý z bratrů teď žije v jiné pěstounské rodině. Matka loni v polovině prosince požádala o svěření synů do péče. České ministerstvo zahraničí pak 22. prosince předalo norskému velvyslanectví diplomatickou nótu ve prospěch chlapců. Stát v ní nabízí záruku, že v Česku na hochy a jejich rodinu dohlédne.

Více o případu si přečtěte zde:

Jak vnímáte celou kauzu vy? Má česká matka nárok na navrácení svých synů do péče, nebo se norské úřady chovají v této situaci adekvátně?

Reklama