Přes veškerou snahu médií, demonstrací a viditelnému odporu veškerého obyvatelstva se náš předseda vlády křečovitě drží své sesle.

 

Mf Dnes ho chytla za drápek a předhodila svým kolegům, novinářům.

Velká část šéfredaktorů známých tiskovin jméno Gross obemílala ve svých sloupcích a svou pisatelskou dovedností snaživě jitřila už dávno jasné korupční aspekty kauzy s dluhem, který nadělal tolik trhlin v Grossově věrohodnosti.

Dalibor Balšínek, šéfredaktor Týdne ve svém sloupku vyrukoval s pojmenováním, ve kterém se dle něj  Gross zaprodal ďáblu…

Petr Bílek, šéfredaktor časopisu Reflex, nazval Grosse svéhlavým chlapečkem, který nechce jíst svou kašičku a vztekle dupe kolem. Jeho rodná matka ČSSD se však jako dobrý pedagog neosvědčila a snězení kašičky mu za omluvu odpustila…

 

I většina dalších tiskovin dala palcovými titulky najevo, že Grossovu demisi považují za nutnou slušnost. Občané pořádali a pořádají demonstrace na odvolání nevěrohodného předsedy, téma Gross se dostává na přetřes dnes a denně a ani ti, kteří k politice jsou obvykle laxní, si v tomto případě neodpustí své rozčarované komentáře.

Všechen rozruch a medializování Grossova podivného dluhu na byt a v neposlední řadě rovněž úrovně podnikání jeho ženy, má dle všeho pouze jeden, a to dosti nežádoucí efekt.

 

Tím je příhřívání polívčičky ostatních politiků.
Ti totiž s hrdými a uraženými výrazy napadají celou ČSSD a tváří se, že U NICH ve straně je a bylo vše v pořádku.  

K úplnému znechucení řadového občana může přivést například pružně trapný Kalousek nebo vševědoucí a ze situace těžící členové ODS. Ti se jen ukrývají a těží z maléru, který má Standa. Nedělejme si iluze, které v nás voličích chtějí vzbudit. Jelikož oni, až budou u korýtka, si v nejlepším případě akorát dají větší pozor, aby je nikdo nenachytal.

(Záměrně tu nezmiňuji stále více drzé společenství komunistů. I přesto, že tvoří část české vlády, je neberu na zřetel. Řadím je totiž na stejnou rovinu jako fašisty, a tak je s dovolením budu ignorovat.)

 

Co si má řadový občan myslet, když ani po tak viditelném skandálu necítí její hlavní aktér potřebu ze svého místa se zbytkem cti odejít?


Obávám se, že všichni, co ho v budoucnu nahradí, už budou vědět, že si mohou dovolit vlastně vše. Manželky nejvyšších představitelů naší vlády si tak budou moci založit nevěstince, protože to pěkně nese, a jejich manželé budou hrát především malou domů a stavět si bazény na základě nevysvětlitelných půjček.


Ostatně tak to dělají všichni už po staletí…
Smutné je právě to, že v případě českých politiků to vesele budou dělat ještě dlouho, jelikož kašička se podle všeho dojídat nemusí…

 

Slyšíte ještě, jak to šumí? Já už skoro ne…

 

Reklama