Falešný Jim Carrey, stávkující fanoušci pseudo umělce Zdeňka Trošky před Rudolfinem, rádoby celebrita Ornella Koktová, vyzobaná slunečnice Lucie Výborná, přehlídka nevkusných outfitů. Tak letos vypadalo slavnostní udílení filmových cen Český lev.

Zatímco v Los Angeles se tento víkend udíleli Oscaři za opravdu kvalitní filmy, objevili se ti nejslavnější z nejslavnějších v dokonalých večerních outfitech a mluví se o nejlepším moderování v historii Oscarů v podání Neila Patricka Harrise, u nás probíhalo udílení Českých lvů. Ačkoliv v základu jde o totéž, čili o udílení filmových cen, rozdíl v úrovni je asi tak velký, jako když porovnáte IQ houpacího koně a Ornelly Koktové, přičemž houpací kůň jasně vede.

Přesto, že Čeští lvi od soboty plní stránky všech médií, schválně se zamyslete: Zaznamenaly jste snad, kdo vyhrál? Já ne. Všude se totiž řeší kauza s falešným Jimem Carreym alias kýmsi, kdo si říká Hari Zinhasovič. Tuto postavičku zlaté mládeže angažoval další tragéd Kazma Kazmovič, který si chtěl udělat takzvanou legraci a poslal Zinhasoviče na udílení Českých lvů, aby předstíral, že je slavný herec Jim Carrey. O tom, že by mezi osmadvacetiletým Zinhasovičem a hollywoodskou hvězdou existovala nějaká vizuální podoba, samozřejmě nemůže být řeč.

Zajímavé je, že přítomnost hvězdy z filmu Maska potvrdila i Česká televize a režisér Jan Svěrák. „Stali jsme se velmi pravděpodobně cílem velmi propracovaného kanadského žertíku. Moc se omlouvám,“ vzkázal podle serveru iDNES.cz Svěrák. Vyjádření „poškozeného“ Zinhasoviče, na které se viditelně musel posilnit něčím přímo do nosu, si můžete poslechnout na Extra.cz, pokud vůbec mezi záplavou sprostých slov něčemu porozumíte.

To, že se hned po této kauze řeší přítomnost pseudocelebrity Ornelly Koktové na ceremoniálu, demonstrace zfanatizovaných fanoušků Zdeňka Trošky a v závěsu příšerné outfity zúčastněných hvězd místo toho, jaké filmy v žebříčku zabodovaly, jen svědčí o tom, kam až úroveň českého filmu klesla. A ano, je to ještě níž než tam, kde záda přestávají mít slušné jméno.

Jak vnímáte České lvy vy?

\scfsdf

Reklama