Je havárie polského letounu s elitou národa na palubě a smrt předních představitelů polského státu včetně prezidentského páru v Rusku, opravdu jen hříčkou zlého osudu?

Zdá se vám to až moc neuvěřitelné? Pak nejste sami. Polovina světa kroutí hlavou a pochybuje…

Letadlo polské vlády spadlo z pouhých 25 metrů! Všude byly stromy, které cestou letoun kosil. Čistou logikou je podivné, že ze 100 pasažérů nehodu nikdo nepřežil...

Synchronicita, nebo vražda?

10. duben 2010 - Po 70 letech se Katyň stává znovu pro Poláky symbolem strašné tragédie. A opět je osud s ďábelsky ironickým úšklebkem připravuje o značnou část inteligence a duchovní elity.

Je možné pokládat Katyňský les za karmické místo, které přináší Polsku jen neštěstí, nebo to něco má mnohem skutečnější tvář?

Je teorie připravené a cílené likvidace polských vládních špiček a politiků opravdu jen konspirační teorií, vzniklou z neochoty lidí uvěřit v takovou náhodu, nebo je to dílo lidské intuice?

Napřed vražda

Je rok 1939 – Polsko je přepadeno Německem. Sovětským svazem je záhy rozděleno podle tajných dohod mezi obě dvě mocnosti. Rusové získávají nové území a 15 000 válečných zajatců. Jde z větší části o důstojníky. Následuje také 10 000 příslušníků polské inteligence.

Uvězněná polská elita trpí v nelidských podmínkách koncentračních táborů.

Časem se Rusům už nechce Poláky v koncentráku krmit slupkami od brambor a rozhodnou se pro nejlevnější variantu.

Úplnou likvidaci.

Podpisem rozhodnutí stvrzuje Josif Stalin. (Ten Stalin, kterého si nedávno Rusové zcela svobodně zvolili za jednu nejvýznamnějších postav svých dějin.)

V katyňském lese, v Charkově a na dalších místech je popraveno celkem 22 000 Poláků a také 300 Čechů. Nutno dodat, že rusko-polské vztahy se nerevitalizovaly díky této události dodnes.

Tím spíš, že Rusko celou událost tajilo s úspěchem 50 let!

Teď synchronita?

Souhra okolností, které byly příčinou pádu prezidentského speciálu, je vskutku osudová. Takové datum s tak špatnými vibracemi aby člověk pohledal, a pak dobře označil.

 • V tu chvíli byla velice špatná viditelnost
 • Na malinkém letišti nefungovala dobře všechna světla na runwayi
 • Byla zhoršená kvalita komunikace s řídící věží
 • Prezidentské letadlo mělo porouchaný výškoměr
 • Pilot neuměl rusky

To je opravdu hodně silný krajíc na to, že se právě chystalo přistát letadlo na palubě s vládou a prezidentem jiné země. To by si nedovolily ani soukromé aerolinky třetí kategorie někde v Ugandě.

A pan Prezident měl piloty diletanty!?

Pan Kaczyński musel být pomalu sebevrah, když si sedl do letadla, které nebylo v pořádku. Ale, přece pár dnů před nehodou bylo letadlo opravováno a kontrolováno u RUSKÝCH TECHNIKŮ v Rusku.

Všechno to mohou být opravdu náhody.


Mnozí ale poukazují na další skutečnosti kolem sporné nehody:

 • Rodiče pilota polského speciálu jsou překvapeni a uvedli pro světová média, že jejich syn mluvil rusky naprosto perfektně! Měl nalétáno 1930 hodin a mluvil plynule několika jazyky, včetně ruštiny.
 • Letadlo podle svědků explodovalo ještě ve vzduchu.
 • Existují záznamy pokusů o telefonní hovory po havárii.
 • Vztahy Varšavy s Moskvou byly nepříjemné a Rusové dokonce ani nepozvali Lecha Kaczyńskiého na oficiální ceremoniál v Katyni.  Kaczyński se proto rozhodl přiletět a uctít památku sám.  
 • Polsko nesouhlasilo se stavbou plynovodu Nordstream.
 • Poláci se chtěli podílet na stavbě protiraketové obrany, která je Rusům trnem v oku i u nás (radar).
 • Podle svědků na místě mlha nebyla
 • Navigační zařízení tohoto typu letadla TU-154 podle odborníků umožňuje přistání i v deseti metrové viditelnosti.
 • Doposud není jasné, jaká data byla s piloty probírána a proč ty změny výšky
 • Letadlo podle svědků měnilo kurz několikrát. Ztrácelo výšku a pak těsně nad zemí vybuchlo.
 • „Díky“ smrti prezidenta a vysokých vládních i vojenských představitelů polského státu se o výstavbě a podmínkách například protiraketové obrany bude muset znovu jednat.
 • Letadlo se zřítilo na ruském území. Pro Poláky bude téměř nemožné zjistit a nashromažďovat všechny informace, které potřebují pro vyšetřování, tak, aby se mohli spolehnout na jejich autenticitu.

Zdroj: coffee-noon.blogspot.com a Daily telegraph

Pravé, nebo levé video?

Několik dnů po havárii prolétlo svět záhadné video, které mělo být natočeno mobilním telefonem bezprostředně po havárii a uveřejněno s polským komentářem a překladem.

Tady je:

Na youtube ho vložil člověk s přezdívkou MrDzikon.

Podle některých zahraničních, našich i polských deníků a serverů byl autor videa krátce nato na ulici bodnut neznámým útočníkem a převezen do nemocnice s těžkým zraněním. Následně měl být udušen přímo v nemocnici.

Tuto informaci se pochopitelně nepodaří spolehlivě ověřit, a proto je třeba k ní přistupovat jako k informaci neověřené.

Prakticky je třeba takto přistupovat i k videonahrávce. Při dnešních možnostech počítačové techniky by nebyl žádný problém něco podobného za chvíli vyrobit. Nebo je video pravé.

Může být stejně dobře propagandou, mající obvinit ruskou stranu, jako skutečně náhodným videem a pak závažným důkazem.

Jenže, co s takovým případným důkazem?

Ať už byla havárie vládního letadla souhrou neuvěřitelných náhod, nebo dobře připravenou, politickou, ale také výrazně psychologicky silnou akcí s drtivým dopadem a efektem, bude prakticky nemožné cokoli potvrdit či vyvrátit.

Nechce se uvěřit ani světu, tím méně samým Polákům.

Pravda je tuhle chvíli ale mrtvá. A s ní polský prezident a prakticky celá polská vládní špička.

Jednou ranou!

Reklama