Slepé střevo mi vyoperovali v 7 třídě. Byli jsme na lyžařském výcviku. Třetí den mě začalo bolet na pravé straně. Zavolali pohotovost, ale diagnóza zněla: podrážděná střeva.

Měla jsem dietu bylo mi příšerně a pořád jsem spala.Našemu třídnímu v tu dobu přijela manželka a tak si ode mě koupil všechny obědy a večeře.Já byla celou dobu na sucharek a suchých rohlících.Bohužel i toto jídlo ve mě moc nevydrželo.Na toaletu jsem lezla po čtyřech.V den odjezdu už to bylo tak strašný ,tak mi znovu zavolali pohotovost a tradá do Jesenického špitálu.

Tam přimář povídá ,tak jak se to do dvou hodin neuklidní tak půjde slepák ven.Bohužel mě zapoměli zvážit a paní učitelka nahlásila ,že mám o 15kg víc.Ve přišel přimář zmáčkl břicho já zařvala jako lev a už se přiřítila sestra ,vzala mě do koupelny na výplach střev(krystýr) oholila mě a už se jelo.Na sále mě přivítali dali mi injekci ,nepočítala do  tří a spala jako miminko.

Bohužel po operaci mě nemohli vzbudit.Lítalo kolem mě pět doktoru a nakonec ten co mě uspával povídá ta přece nemůže tolik vážit.Sestřička pak řekla ,že mě před operací zapoměli převážit.Pamatuji se pouze ,že mě každou půl hodinu někdo budil a viděla jsem pouze bílý plášt.Probudila jsem se až v 20hodin večer .A to už pacientka ,která ležela vedle mě volala sesřičku ,že se šípková Růženka probudila.Do pěti minut jsem se pozvracela a bylo mi fajn.

Když mi potom vykládala kolik doktorů kolem mě skákalo ,nechtěla jsem uvěřit.Ale večer se na mě přišli dokonce podívat tři doktoři a anesteziolog ,který mě úspával.Druhý den při vizitě se mi primář omlouval ,ale já byla v pohodě a prohlasila jsem ,že jsem poprvé v životě pořádně vyspala.Všechen personál byl fajn .

V nemocnici jsem byla pouze týden(normální bylo 14 dní hospitalizace u slepého střeva) ,ale jen na naléhání mé matky pan primář povolil a po týdnu mě propustil.Musel k vůli mě propustit asi tři pacienty s tím samým problémem.

Podle mě jídlo vliv na slepé střevo nemá spíš změna prostředí ,trochu stresu,špatná imunita.Musím říct ,že doktoři odvedli perfektní práci jizva totiž není skoro vidět,jen z blízka.Slepé střevo je lepší dát ven ,byla jsem poučena ,že při porodu by to mohlo zlobit. 

Přeji hezký den

Katy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Tak to musel být hluboký spánek! :) Já jsem si tak dlouho taky tak krásně neodpočinula...

Máte za sebou operaci? Dokázali vám zánět rozehnat? Trápil slepák vaše děti? Jaká byla péče lékařů?Trápili vás hladem?Měli jste strach? Následovaly lázně? Znáte nějaký příběh ostatních? Máte v podbřišku pořádného žraloka? Myslíte, že na to má vliv genetika či jídlo?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět. střevo

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a autorka jednoho z nich bude odměněna. Balíček pro výherce obsahuje 2x Profi-LACT, doplněk stravy pro udržení střevní mikroflóry, knihu Víme, co jíme, zinek - doplněk stravy a voňavý regenerační olej z granátového jablka.

vyhra

Reklama