Narodila jsem se v Liberci, ale v 10 letech se naše rodina odstěhovala na Moravu. Musím říct , že rozdíly tu jsou. Některé i vtipné. Musíte si zvyknout na nářečí -bohužel já stále mluvím spisovně česky, moje sestra ta ne.

V čechách je sousedovi jedno kdo jste ,nikdo Vás s odpuštěním nedrbe.Na vesnici to si užijete jednou jsem šla v botech na podpadku a v šatech a druhý den se o mě vykládalo jak mám hezké nohy.Ve městě je pořád živo spousta lidí ,spousta akcí ,přijedete na vesnici a klid ticho popěšině občas projede nějaký traktor ,ale veškerý kulturní život jakoby umřel.Je pravda ,že v některých vesnicích se to lepší .ale celkově máte ve městě ke všemu blíž .Například kino ,divadlo,výstavy ,plavecký bazén .Restaurace mají otevřeno dlouho do noci.A to nemluvím o nemocnicích .Prostě to máte ve měste u ruky.Ale na vesnici,když nemáte auto musíte obtěžovat souseda ,zaplati mu benzín a jet 30až 60km do
  prvního špitálu.Vesnice má výhodu ,že je tam poměrně klid .Na žufánek a erteple si zvyknete.Ale na tu vesnickou drbárnu ne.Naštěstí jsem se vdala zpět do města a jsem spokojená ,ale moje švagrová ,která bydlí na vesnici uvažuje ,že se odstěhuje.Do školy musí malou vozit stejně do města a připadá si jako taxi věčně v autě mezi městem a vesnicí.Prostě mladý to maj opravdu složitý.Mám takovou teorii,že na vesnici se člověk má odstěhovat na stáří.Naši se tam chystají odstěhovat letos.Ve městě je to neláká nudí se .Na baráčku a na zahrádě je pořád co dělat.Aspon jsou v pohybu .Ale každý svého strůjce štěstí každému vyhovuje něco jiného.

s pozdravem Katy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Vesnice je drbárna, to máte pravdu, tam ví všichni všechno!


Protože jste, milé čtenářky, každá z jiného koutu naší země, chtěla bych znát váš názor....

Pište mi už dnes na redakce@zena-in.cz

předmět: Jak se žijegoldwell

  • čím se liší život a jeho tempo v Čechách a na Moravě
  • co nedokážeme pochopit
  • pokud existují rozdíly v chování, tak jaké jsou
  • jaké máte zkušenosti s lidmi
  • jak se pozná Čech, jak Moravák
  • jaké jsou mezi námi jazykové rozdíly - rozumíme si?
  • jak se liší trávení volného času, smysl pro humor, stravování apod.

 

Na jednu z vás zde čeká krásná výhra. Profesionální přípravky značky Goldwell na vlasy.

Budu se těšit na vaše příspěvky! Kdo mě nejvíc pobaví, potěší, rozesměje, překvapí, nebo rozpláče?