Dobrý den, ráda sleduji témata a příspěvky na vašem portálu. Zatím jsem nikdy nepřispěla, ale tentokrát mě téma "vyzvalo" a zavzpomínala jsem si na krásné chvíle na druhém konci světa.

Nidy jsem nebyla ve velkém světě, pokud nepočítám poznávací cestu po Beneluxu, jednu z těch tak moderních po otevření hranic. Když jsem se ve 25 letech rozešla se svým prvním přítelem a začala chodit s mým nynějším, vůbec jsem netušila, že má cestovatelské choutky a po měsíci vztahu mi ujede až na Nový Zéland. Přišla jsem si neskutečně opuštěná a začala jsem spřádat plány. Nakonec jsem po 8 měsících nastoupila do letadla a celé dva dny se trmácela za svojí láskou. Byla to moje první cesta letadlem a létání jsem si okamžitě zamilovala.

Na Novém Zélandu jsem strávila nádherné 2,5 měsíce. Přítel měl už v té době vybudované zázemí a já jsem jen naskočila do rozjetého vlaku. První měsíc jsme pracovali v sadech okolo městečka Roxburgh (na jižním ostrově) apo tom jsme 1,5 měsíce cestovali nejprve po jižním a potom i po severním ostrově.

Nový Zéland mi připadá jako ideální místo pro cestovatele, movitější lidé cestují pronajatými obytnými auty, my jsme měli k dispozici osobní automobil, a v něm zbudované provizorní spaní. Na noc jsme zastavovali na odpočívadlech a myli se v potocích a nebo jsme si prostě zašli do bazénu. :--))

Jedna z věcí, na které jsme u nás zvyklí, hustá vlaková síť na Zélandu vůbec neexistuje. Cestuje se letadlem a nebo dálkovými autobusy. Vlaky jsou spíše "vyhlídkové" a nejezdí na velké vzdálenosti.

Na Novém Zélandu jsme strávili také Vánoce, bylo to zvláštní, v tom teple, vůbec jsem necítila tu vánoční atmosféru, kterou máme u nás doma spojednou se zimou a ideálně i se sněhem. Štědrý den jsme strávili na pláži a koupali se. Vánoční hvězda na našem improvizovaném stromku byla hvězdice vyplavená z moře, koledy jsme zpívali s kytarou. Silvestr jsme prožili v Aucklandu a na Nový rok jsme se vraceli do ČR.

Musím přiznat, že Nový Zéland mě naprosto uchvátil, těším se, že se tam ještě alespoň jednou podívám.

Se srdečným pozdravem Katerinanda

Text nebyl redakcí upraven.

To zní tak nádherně dobrodružně :-)

Téma na dnešek: Nejdál od domova

Které místo nejdál od domova jste navštívila vy? A jaké to tam bylo? Pište nám na adresu  

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorku odměníme citrusovým sprchovým krémem Welleda, dvd Cvičení po porodu a knížkou o vaření.

Reklama