Psychické problémy mohou postihnout i sebešťastnějšího jedince. Nikdy totiž nevíte, co se ukrývá v duši toho, kdo se usmívá. Člověk, kterého toto postihne, by se rozhodně neměl stydět za své trápení a měl by vyhledat pomoc. Kateřina Rosala Lebedová je žena, která vám pomůže zdolat nepříjemné životní překážky a pomůže vám žít opět plnohodnotný a šťastný život.

paníKateřino, vy děláte terapii technikou IDES – Intuitivní dotek emoční svobody, co to je a jak to probíhá?
Je to velmi jemná, bezpečná, rychlá a efektivní technika, která odbourává psychické i fyzické bloky z těla. Veškeré strachy, stresy, traumata a závislosti. Terapie probíhá vleže za klientova plného vědomí. Klient je pouze ve velmi uvolněném stavu, který je podobný tomu těsně před usnutím. Já se na klienta napojím a jemu se pak zvědomují myšlenky, které jsou v daný okamžik pro klienta nejdůležitější. Tím, že si uvědomíte, proč se v dané situaci nacházíte a co je příčinou, se odblokujete.

V čem je výhoda oproti klasické psychoterapii, jak ji známe?
Výhoda je především v tom, že se jedná o mnohem rychlejší proces. K terapeutovi docházíte třeba i několik měsíců či roků, nežli zpracujete nějakou věc a pocítíte úlevu. U mě si uvědomíte danou situaci za dvě, tři sezení. Nicméně hned po první terapii odcházíte s velkou úlevou, která se následně rozrůstá během dalších několika dní. Pomohu klientovi spojit se s jeho duší, kde má ukryté všechny odpovědi na otázky. Všichni máme své odpovědi ukryté v sobě, jen si mnohdy neumíme (někdy i nechceme) naslouchat.

Máte na tuto techniku pouze pozitivní ohlasy, nebo jste se setkala i s negativní reakcí?
S negativní reakcí jsem se ještě nesetkala.

Co se během terapie IDES s naší myslí děje?
Postup je poměrně snadný, když pochopíme, proč se nám daná situace děje a proč zažíváme daný zážitek, najdeme naše emoce, které nám to spouštějí. No a ty vám následně pomohu zpracovat a vyčistit já.  Ze zážitku se pak stává zkušenost a dál se nám stejný zážitek neděje. Soudě dle spokojených klientů bych řekla, že výsledky jsou zaručeny.

Vy jste prozradila, že dokážete hned na první pohled poznat, co člověka trápí? Čím to je?
Na první pohled ne, ale na první dotek se toho dá poznat dost. Nechávám se vést intuicí a ta prozradí mnohem více nežli zrak. Oči totiž dokážou někdy pěkně klamat. Lidé dost často používají oči nesprávně, k tomu, co nemají. K posuzování, k hodnocení, k souzení, ke kritice. Přitom máme vše ukryté v našich čakrách. Jak řekl už Malý princ – „Vše, co je opravdu důležité, je očím neviditelné…“

Zdá se, že v dnešní době přibývá různých psychických problémů, proč tomu tak je?
Já bych řekla, že psychické problémy tu byly, jsou a budou stále. Jen se my sami dostaneme do věku, kdy se nás to začne dotýkat a pak nám připadá, že přibývají. Dostaneme se do fáze, kdy začneme potřebovat spoustu nepotřebných věcí, o kterých si myslíme, že je nutně potřebujeme. A tak se chytíme do začarovaného kruhu a nevíme, jak z něho ven. Potřebujeme ty věci, a když je nemáme a nemůžeme získat, tak na sebe vyvíjíme nátlak a začneme panikařit. Lidé příliš koukají okolo sebe a srovnávají se s druhými lidmi. Nevšímají si toho, co mají, ale soustředí se na to, co nemají. Např. všichni už mají dítě a já ne. Všichni už jsou vdaní/ženatí a mají rodinu a já jsem pořád sama/sám. Sousedé mají lepší TV, auto,… Kamarád s přítelkyní jedou na dovolenou atd. Prostě začarovaný kruh, ve kterém si tlaky na sebe samé můžeme snadno „uhnat“ psychickou nepohodu.

Můžeme nějak bojovat proti tomu, aby je nás „nepoložily“ úzkosti, deprese…?
Bojovat není moc dobré slovo. Jak s něčím bojujete, tak přivoláváte situace/soupeře, kteří vám pomohou v boji. Je dobré se naučit přijímat situace, které nám přicházejí do cesty. Pokud s něčím bojujeme, bráníme se tomu a tím vytváříme strach. Strach je jen to, že se bojíme a bráníme něco prožít. A čím víc se bráníme, tím tomu dáváme větší moc a sílu.

Jak se tedy bránit?
Nejlépe tím, že se bránit zcela přestaneme a prožijeme to, čím si máme projít. Důležité je navrátit se sám k sobě, a především nehledat sebelásku a sebehodnotu v druhých lidech v materiálních věcech a v zážitcích. Nebát se dělat chyby. Nebát se selhání. Nebát nepřijetí od druhých lidí a nečekat na ohodnocení od druhých.

Mimo jiné jste mi prozradila i to, že mluva se odráží v našem myšlení, můžete to nějak vysvětlit?
Vše, co vysíláme, to se nám vrací. Každou minutou si tvoříme svoji budoucnost. Lidé nepřemýšlejí o tom, co říkají, ale kdyby věděli, jakou sílu a moc mají myšlenky a slova, tak si dají pozor na pusu a na to, co z ní vypustí. Takže pokud chcete, aby se vám dařilo a byli jste šťastní, naučte se používat pozitivní slova a dejte jim takovou moc a sílu, s jakou jste se naučili používat negativní slova. Uvidíte, že se mnohé změní. Samozřejmě k lepšímu!

Čtěte také:

Reklama