Z pozice rozdělovače zápasí s přírodními živly. Kromě školních povinností dobrovolně hasí i požáry Pardubického kraje. Vyniká nejen v požárním sportu, ale také v soutěžích krásy. Na rozhovor jsem pozval Kateřinu Mikulovou, 2. vícemiss hasičku ČR 2011, členku dobrovolného sdružení hasičů v Čeperce a studentku Univerzity Pardubice v jedné osobě.... Přišla s maminčiným úsměvem, s tatínkovým temperamentem, vyprávěla o životě a nepohrdla gnocchi se špenátem a česnekem.

MissKatko, zastavíte se před něčím?
Určitě, třeba před jedoucí tramvají. :) Už jsem vypozorovala, že tramvaje mají vždycky přednost.

Narážím na to, že reprezentujete Pardubický kraj v soutěži krásy, jste členkou SDH Čeperka, studujete vysokou školu a slyšel jsem, že se nebojíte vzít do ruky ani křovinořez nebo motorovou sekačku...? Jak to všechno stíháte?
Všechno je to tak trochu něco za něco... Miluju sluníčko, teplo a rostoucí trávu:) S tou taťkovi občas pomáhám, ačkoliv musím říct popravdě, že jsem v tomto jen občasný pomocník. Díky účasti v Miss Hasička 2011 narostla má absence ve škole a nahromadily se moje školní povinnosti. A to je vlastně asi to, co teď hlavně hasím:)
Vy jste se účastnila již soutěže Miss Junior 2009. Kde se vzal první impulz začít se soutěžemi krásy?
My to máme asi v genech. S bratrem jsme chtěli od dětství tancovat a vystupovat. Účastnili jsme se různých castingů a soutěží. Ještě před Miss Junior 2009 jsem to v jedné soutěži dotáhla až do finále, ale soutěž nakonec byla zrušena před jejím vyvrcholením. Asi se mě lekli:) Až teprve Miss Junior 2009 mi umožnila nasbírat první zkušenosti z veřejného vystupování...

A jak jste se dostala do soutěže Miss Hasička 2011?
O ročníku 2010 mi řekli kolegové hasiči, ale přihlásit, jsem se rozhodla až do letošního ročníku. To jsem dokonce chvíli zamýšlela udělat tajně a všechny tím překvapit...

Co na Vaše hobby říkají rodiče? Podporují Vás?
Mamka je u nás motorem a taťka se snaží přibržďovat. A dohromady to vlastně docela hezky jezdí:) Mamka mi vždycky pomáhala najít i různé příležitosti a castingy. Taťka naopak i přes dlouhé komentáře vždycky vzal auto a dovezl mě tam, kam jsem potřebovala, ať se to týkalo castingů nebo jiných aktivit spojené s hasičstvím. Ale na finálovém večeru Miss Hasička ČR 2011 v Praze byli oba i s bratrem a všichni mi fandili. Alespoň to říkali potom na večírku, já je přes svit reflektorů moc neviděla:) Ale v hasičském sportu mě podporují celé generace, vždyť počínaje mým dědou po tu nejmladší generaci jsme u hasičů všichni a aktivně se tomu věnujeme.

Po kom jste pobrala váš vtip a šarm?
Doma jsme vypozorovali, že bych rysy mohla mít po mamce a postavu spíš po taťkovi. Ale ve výsledku si myslím, že každý z nich do mě vložil jen to nejlepší:) Temperament mám ale určitě po taťkovi, je Slovák.

Když se ještě vrátím k soutěži Miss Hasička ČR 2011. Vy jste byla nakonec vyhlášena Miss Hasičkou diváků TV Metropol, napadlo Vás v tu chvíli, že byste třeba mohla vyhrát?
V tu chvíli mě to hrozně překvapilo a vážně jsem s tím nepočítala. Celou účast v soutěži považuji za veliký úspěch. Musím všem divákům, kteří pro mě hlasovali, ještě jednou poděkovat.

Nepanovala mezi finalistkami nějaká rivalita?
Vůbec ne, to mě dost potěšilo. Asi jak jsme holky z vesnice, tak jsme to neřešily... Naopak jsme se navzájem hodně podporovaly a mnohdy se z nás staly kamarádky. Když pak vyhrála titul Ivanka Hnilicová, moc jsem jí to přála.

Miss

Jak často se teď s finalistkami setkáváte?
Já myslím, že teď holky hasí vše, co díky soutěži zanedbaly, takže na sebe moc nemáme čas. S některými jsme se potkaly na křtu kalendáře Míši Ochotské, nebo pak 24. ledna na křtu našeho kalendáře Miss Hasička.

Kalendář Miss Hasička pro rok 2012 vypadá nádherně. Docela jste se odvázaly... Na některé měsíce roku 2012 se obzvláště těším. Jak se Vám fotografovalo s Janem Tůmou?
Předně jsme myslely, že budeme fotit v hasičské výstroji, tak nás docela překvapilo, že jsme byly ve výsledku poměrně odzbrojeny. Ale musím uznat, že s panem Tůmou to bylo maximálně profesionální a po chvilce focení z nás nervozita opadla. Jsem ráda, že se Vám kalendář líbí, sama jej mám pověšený v pokojíku.

Mají Váš kalendář pověšený na zdi i kolegové z hasičského sboru v Čeperce?
Mají pověšený jeden kalendář v hasičárně. Sami si ho dokonce objednali. :)

MissJeště někomu jste něco věnovala?
Mamce za podporu a taťkovi za realizaci jsem věnovala víkendový pobyt na jachtě v Praze. A až se trochu oteplí, tak se všichni těšíme, že si uděláme takové rodinné grilování na zahradě. Díky hlasům diváků TV Metropol jsem totiž dostala ještě zahradní gril.

Vy vynikáte v hasičském sportu. Viděl jsem pár záznamů, není to nebezpečné?
Je. Hlavně pozice rozdělovače, kterou právě proto nechce nikdo dělat. A tak to zbylo na mě. :) Hodně sportovců-hasičů, odjíždí ze závodů s poraněnými koleny, kotníky, zlámanými rukama, apod. Nejvíce úrazů bych řekla, že dochází při přeběhu kladiny během disciplíny 100 metrů s překážkami, tzv. stovky.

Děláte i nějaké bezpečnější sporty?
Jako poměrně bezpečnou aktivitu v těchto mrazivých dnech vnímám ležení v posteli pod teplou peřinou:) Jinak mě ale najdete občas na kurtu s raketou, v bazénu, na kole nebo na in-line bruslích. Tohle univerzální sportovní nadání asi bude taky spíš dědictví po tatínkovi. Po mamce budu mít zálibu vaření.

Vy ráda vaříte?
MissVařím a jím. :) Sama testuji nové recepty, vymýšlím i úplně nové (posledně to taťkovi s bráchou nechutnalo), ale jinak ráda sleduji Zdeňka Pohlreicha. Základy vaření u mě ale asi položila bývalá TV Paprika... A celkově nejraději vařím pro někoho.

A co jste zrovna vařila, že to „klukům“ doma nechutnalo?
Jednoduchou věc, kuskus. Podle mě a mamky to bylo dokonalý, jen na ně to bylo asi moc zdravý. :)

V novinách jsem se dočetl, že Vaším snem je vlastní firma v oboru hotelnictví a cateringu?
Je to tak, ale pravděpodobně to bude běh na dlouhou trať. V první řadě musím dokončit školu. A vzhledem k tomu, že jsem v prvním ročníku, tak mám ještě pár let studia před sebou. Možná z toho bude nakonec jenom sen, ale podle mě je důležité mít sny:) Člověka ženou kupředu...

Snila jste někdy o postu profesionální hasičky?
Vždy mě to hrozně lákalo, ale všichni mi odjakživa říkali, že bych na to neměla, kvůli mé drobné postavě. Asi zůstanu jen u hasičského sportu a budu podporovat SDH Čeperka. Taky jsme se přihlásili do programu Recyklujte s hasiči, který pořádá společnost Elektrowin, takže budeme pomáhat lidem v okolí nejen s požáry, ale také s recyklací vysloužilých elektrospotřebičů.

 

Reklama