Naskytlo se mi pozvání na focení do módního časopisu Fashion Club, kde hlavní hvězdou byla moderátorka a brzy i blogerka Kateřina Kristelová. Katku jsem do té doby neznala, ale musím říct, že se jedná o opravdu skvělou ženskou.

Celé focení probíhalo na Ranči Červená skála, kde tým časopisu fotil Katku do zářijového čísla. Bylo vidět, že Katka je profíkem, poslouchala pokyny fotografa, nebála se vyskočit do sedla a úsměvy házela na všechny strany. Když jsem jí oslovila s žádostí o rozhovor, byla hned pro. Strašně se mi líbilo, jakým stylem odpovídala, byl to vážně příjemný „pokec“. Je vidět, že ve svém oboru je již zaběhlou stálicí. Co mě nejvíce zajímalo, bylo téma ohledně chlapů, jak to Katka s muži má a jaký muž má u ní šanci a nikoliv si můžete přečíst níže.

1

Tak Katko, co chlapi? Jak to momentálně máš?
Mám to tak, že se o tom nerada bavím, takže to bude zajímavej rozhovor :-). Neřeknu ti ani, jestli jsem zadaná, nebo volná... Chci se vyvarovat předchozích chyb. Přiznám se, že jsem všechny vztahy předtím medializovala hlavně proto, že si to ti kluci přáli, chtěli být mojí součástí se vším všudy. A mě přišlo, že když jsem zamilovaná, měla bych to vykřičet do světa, ať to všichni slyší. Byla to chyba. Speciálně ten poslední vztah mě dostatečně proškolil, že se to nemá dělat, protože jsem poprvé byla zavlečena do postmediálních sporů ve kterých jsem vůbec nechtěla hrát žádnou roli a nesnáším je z podstaty. Celý život si na to dávám pozor a byla jsem na sebe i hrdá, že jsem si vždycky vybrala někoho, kdo po rozchodu neměl potřebu mluvit o věcech, které se mají řešit jenom doma. Poslední zkušenost mi uštědřila takový facky, že jsem poprvé musela držet svý kamarády, aby mě nešli u dotyčného bránit ručně :-). Patřím k typu holek, které si svoje ex spíš brání, ale tady mě docházely slova…. Já jsem se totiž i za naprostý tichosti rozváděla, maximálně o tom informovali bulváry jako o hotový věci, ale ne o dohadech, nepralo se špinavé prádlo. Takže teď si dávám opravdu bacha, proto ti nic o novém vztahu nepotvrdím ani nevyvrátím. Mně docela vyhovuje, že se v médiích píše, že jsem sama, přijde mi to tak lepší.  

Jaký chlap tě dokáže okouzlit? Co tě nejvíce imponuje?
Miluju opravdové chlapy. Musím u nich cítit především elementy muže jako takového. Mně se teda kamarádky smějou a po mém posledním výběru mi říkají, že nemám na požadavky na mužnost nárok. Pro moje nejbližší byl poslední výběr něco jako Akta X z vesmíru, takže mi upírají právo se vyjadřovat k nějakýmu všeobecnýmu vkusu, když máme holčičí pokec :-). Základním kritériem pro mě je, aby mě chlap uměl ochránit, dal mi pocit, že jsem jeho, že si mě váží a bere mě jako partnera do života celkově. Moji předchozí partneři / a já jsem běžec na hodně dlouhé tratě/, byli většinou muži, kteří jako dospělý chlapi vypadali, ale když nastal problém, brali mě jako štít a o nějaké ochraně a respektu nemohla být řeč. Nejvíc charakter poznáte při rozchodu. Jsem máma malé holky, takže ve všem teď budu tisíckrát obezřetnější než dřív a rohlíkem už mě nikdo neopije.

2

A naopak, jaký mužský u tebe nemá šanci?
Nemám ráda metrosexuály, chlapi, kteří tráví v koupelně strašně moc času. Nebaví mě lakomý kluci, nebo ještě líp, nevelkorysý, kterých je strašně moc a mám s nimi taky bohaté zkušenosti. A teď opravdu nemluvím o tom, že by žena měla dostávat drahé dárky každý den…, ale jakmile vám chlap neumí koupit lístek do kina, nebo se s vámi chce půlit o benzín za cestu /což jsem fakt zažila/, vezměte nohy na ramena a rychle pryč. Nedostávají mě ani typy frajerů, kterých je speciálně v té mé branži plno. Prostě ti, kteří přijdou někam do baru, a na prsteníčku se jim houpe klíček od luxusního auta, položí vedle sebe peněženku a jasně dají na odiv, co nabízejí. Tomu se většinou směju i nahlas. Šance u mě taky určitě nemá ani nevyzrálost, nikdy bych si už domů nepřivedla druhé dítě. Bohužel právě nevyzrálost nesouvisí s věkem, tak nabádám čtenářky, holky buďte opatrné!

Zajímá Katku názor dcery při výběru partnera? To se dozvíte na další stránce


Něco jiného je vybírat si partnera když si sama, ale jako maminka malé holčičky to máš asi těžší, dáváš si větší pozor?
To rozhodně těžší je! Po hlavě už nejdu do ničeho. Pokud jde o Claudinku, to je pro mě priorita číslo jedna. Nechci v žádném případě, aby si v pubertě přečetla nějakej soupis partnerů, kteří následovali po jejím tatínkovi, i když tomu se stejně asi nevyhnu. Polovina lidí, se kterými mě dávají dohromady má stejně k pravdě daleko. Claudinka je vychovávaná ve velký psychický pohodě a zakládám si na tom, protože pokud jde o jejího tátu, vycházíme skvěle. Nemám problém ani s jeho novou partnerkou. Vždycky s ním budu v klidu, protože chci, aby měla moje holčička mámu a tátu. Je to nenahraditelný prvek. Jako rodiče patříme s Martinem dohromady navždy. To je pro mě závazek naprosto jasnej a doporučení pro všechny ženský, co jsou po rozvodu, aby fakt děti nebraly jako rukojmí! Pokud jde o můj nový vztah, jestli nějaký mám, žiju ho mimo svojí dceru a dlouhou dobu se na tom nebude nic měnit. Já už jsem tak poučená, že nepotřebuju do světa křičet, že mám partnera, nebo na facebook dávat fotky s ním a posílat kódované vzkazy pro svoje ex, nebo do novin. Stejně se neubráním mediálnímu víru v té první fázi, který čeká vždycky na každý známější obličej, ale ať je to za co nejdéle. Zkrátka tím, že můj bývalý muž si přeje svojí dceru vídat a je to navíc prvorozená dcera pro nás oba i pro naše rodiny, pojí se s tím i to, že mám dostatek volného času a můžu si v klidu odžít sféru naprosto soukromou.

Kdyby dcera nesouhlasila s výběrem tvého partnera, řešila bys to nějak?
To řekla jedinkrát s jedním jediným partnerem, se kterým měla tu čest, a v ten moment ten vztah skončil.  Resp. byl to hlavní důvod, proč jsem netoužila vztah obnovit. Takže je to pro mě strašně důležité, na druhou stranu samozřejmě, někdy jsou děti lehce manipulativní, hlavně v tom dospělejším věku. Je to hodně složitá otázka. Já teď každopádně kladu důraz na to, aby měl můj partner moje dítě opravdu rád a chtěl s ním sdílet občas i úplně obyčejné situace, které jsou pro dítě nesmírně důležitý. Jít se projít, zaplavat, navštívit někdy třeba besídku ve školce, a jakmile uvidím, že se mu aspoň trochu třpytí oči, ne pláčem, ale pobavením a třeba i pýchou, že malá říká básničku, kterou se s ní učil, budu vědět, že je to on.

3

Myslíš si, že chlapi se více bojí právě žen s dětmi? Že by třeba nešli do vztahu, kde je dítě?
Já tohle vůbec nepociťuju, je otázka do jaké míry to zapříčiňuje fakt, že jsem známá a žiju ve velké dynamice, každý den je strašně pestrý, neustále mě někdo kontaktuje, volá, nebo oslovuje, žiju zkrátka spíš opačný extrém, který mě není příjemný. Ale zpátky k věci :-). Vždycky, když má někdo tendence (i z novinářů) mi říct, jestli nelituju toho, že mám dítě a že to teď mám těžší, směju se tomu, protože já to bohudík takhle vůbec necítím. Jsem v ideálním věku, kdy má být ženská mámou a mám nádhernou zdravou dceru. Rozhodně si nemyslím, že rozvodem končí život, a pokud by se nějaký muž pozastavoval nad tím, že mám ve svých letech dítě, musel by být zákonitě divný :-). Takže nabídek by asi bylo dost, jiná otázka je kvalita. Tam je to samozřejmě složitější.

Jaký je tvůj pohled na nevěru?
Když jsem ve vztahu a jsem zamilovaná, tak jsem věrná, ale to ti asi řekne každej. Samozřejmě požaduji věrnost. V některých věcech jsem pankáč a v některých jsem strašně militantní. Pokud jde o otázku na kterou se ptáš, nepátrám a nesleduju, ale po zásadní lži v oblasti o které se bavíme, ty vztahy okamžitě balím. Přiznám se, že ve svém věku a po svých zkušenostech bych asi nakonec dokázala odpustit takovou tu jednonoční záležitost, určitě bych ale neodpustila paralelní vztah. Chci v životě hlavně klid a pohodu, žiju ve velkém stresu a rychlosti pokud jde o práci, strašně ráda si to kompenzuju tichem a kvalitou, prostě piánko a chillout. Obklopuju se především lidma, který znám a mám ráda, chci mít pocit, že jsem milovaná a přijímaná a že mi nikdo nemůže ublížit. Takže nevěrnýho chlapa nikdy :-)!

Já jsem nedávno psala článek o sexu na prvním rande, jaký ty máš názor na toto téma?
Nikdy jsem to nezažila, ale mám kolem sebe pár kamarádek, kterým se překvapivě z téhle záležitosti vyklubal vztah a kupodivu někdy i velmi stabilní, což je pro mě překvapivý. Já nikdy nic takového na prvním rande nezažila. O mě koluje spousta různých drbů a pověstí pražských /smích/, realita je ale strašně nudná. Mám zájem spíš o introvertnější, tajemné kluky, které musím sama postupně odhalovat, ne o někoho, pro koho budu další čárkou v řadě.

4

Zdroj foto: Kateřina Kristelová

Čtěte také:

Sex na prvním rande? Proč ne!

Dominikánec Ruben Peguero: „České ženy jsou mnohem svůdnější, než si myslí!“

 

Reklama