Není nic staršího, než včerejší noviny, ale protože byla Žena-in mediálním partnerem celého projektu, sluší se udělat na závěr důstojnou tečku. Česká Miss Junior 2006 má svoji vítězku – Evu Kukrálovou, o finálovém večeru a odvážném výstřihu Kateřiny Hamrové jste se toho z médií dozvěděly asi také dost. Ale jak to celé vidí ona sama, tato lehce provokativní a pro mnohé kontroverzní žena v pozici ředitelky Miss Junior Kateřina Hamrová?

Jak byste zhodnotila své ředitelování Miss Junior? 
To byste se měla ptát jiných. Ale z hlediska toho, že jsem právě před několika dny přijala nabídku ředitelovat kromě Miss Junior Česká republika i Miss Junior Slovenská republika, myslím, že odvádím práci ředitelky na profesionální úrovni :-). 

Splnilo se vaše očekávání? Myslíte, že Miss Junior změní pohled na modelky? 
Myslím, že ano. Partnerům soutěže, médiím i samotným soutěžícím se snaha odlišit se od podobných soutěží filozofií: Nejsme jen soutěží krásy - stále více zamlouvá. Pro přihlášení do soutěže není podmínkou určitá výška ani rozměry jednotlivých partií. Důležitá je osobnost, charisma, pohotovost, fotogeničnost, ladnost pohybu, znalost cizích jazyků... Zkrátka nehledáme vychrtlé modelky, ale mladé slečny, kterým Miss Junior ČR i Miss Junior SK pomůže budovat sebevědomí. Je dobré si v životě věřit a znát své přednosti. Budovat zdravé sebevědomí a profesní pokoru zároveň může slečnám pomoct najít samu sebe, což v tomhle věku může být obtížné. 

Co pro vás bylo nejtěžší a co vás naopak dojalo, potěšilo? 
Podrželi mě lidé, od kterých bych to nečekala. Obecně nečekám od lidí to dobré. V Česku stále platí: Když se vám daří, lidé vám to nepřejí, namísto co by se snažili sami být třeba lepší než vy. Přitom všichni máme stejné šance :-), ale to tady stále zatím, bohužel, neplatí. Žila, studovala a pracovala jsem pět let v Rakousku, tam jsem se naučila, že zdravé konkurence se nemusíte bát. Lidem u nás obecně chybí zdravé sebevědomí... Takže, když mi byl odejmut titul ředitelky soutěže (v létě proběhly bulvárem fotky mých prsou po plastice), vrátily mě do funkce výkonné ředitelky hlasy soutěžících a jejich rodičů, kteří mě chtěli zpátky. Ale poté bylo důležité i rozhodnutí majitele značky a vedení pořádající agentury. Oni byli ti, co přistoupili na reakce a nabídli mi návrat. 

Co vám Miss Junior dala a vzala?
Dala mi obrovskou zkušenost a potvrdila moji zásadu, že když děláte dobře svoji práci, s úměrně rostoucí závistí se množí i řady těch, co si vás váží, ocení a přinesou další nabídky :-). 

Teď už to můžete prozradit. Měla jste svoji favoritku? Byla mezi umístěnými? 
Řekla jsem to už na jevišti při finálovém večeru. Všech dívek si vážím, všechny na sobě zapracovaly a odvedly kus práce. Myslím, že je ten ročník i bavil a budou mi chybět. Ale to je život. Konec znamená další začátek. Pro mne i pro ně. Mají dobře našlápnuto a přeji jim upřímně úspěch.

Co myslíte, že hrálo u poroty nejdůležitější roli v hodnocení? Jste s jejím verdiktem spokojena, nebo byste hodnotila jinak? 
Myslím, že v rámci kouzla a síly okamžiku toho večera to byla právě ta osobnost, charisma. Víte, nemusíte člověka vůbec znát, potkáte někoho, a buď je to setkání příjemné, nebo už ho nemusíte nikdy víc potkat... Takže myslím, že rozhodnutí padla taková, jaká měla padnout. 

Chtěla byste, aby se jednou vaše dcera/y přihlásila do takové soutěže? 
Pokud budou obě moje dcery chtít, nebudu jim bránit. Nejsem typ maminky, co by ve svých dcerách doháněla své nenaplněné ambice. Každý si jde za tím, co chce. Pokud to budou chtít, myslím, že je dobré mít tuhle zkušenost v portfoliu. A zůstat sama sebou. Asi by mi vadil obecný diktát většiny k trendu vychrtlosti... z toho ohledu, že pokud od začátku slyšíte, že máte podkožní tuk, ačkoli máte slovanskou figuru a k té prostě určitá míra oblinek patří, může to dívku v tomhle věku nalomit natolik, že sklouzne do bulimie nebo anorexie. Proto jsem jako patronku missek oslovila modelku a spisovatelku Martinu Kopřivovou, která boj s vědomým hladověním vyhrála. A byla jsem ráda, když si se slečnami často a dlouho povídaly... 

Nebyla promenáda v prádle pro tak mladá děvčata až moc odvážná? Nestačily by třeba jednodílné plavky? 
Díky pravidelným preventivním prohlídkám v Centru preventivní medicíny Prevence 2000, které finalistky po celé prázdniny absolvovaly, neměly co skrývat. Naučily se správně a pravidelně jíst, věděly, jak se hýbat, co dělat proti celulitidě. Takže mně osobně by přišlo zbytečné maskovat tělo do plavek, když ony i já jsme věděly, jak celé prázdniny na sobě doslova makaly. 

Jaký bude další osud/kariéra vítězek jednotlivých kategorií? Budete je sledovat? 
Pro oceněné přišlo několik zajímavých nabídek. Vítězky chystají nafocení profesionálního fotobooku modelky u fotografa Jakuba Ludvíka. Zástupci modeligové agentury Uninique One si mezi finalistkami vybrali dvě tváře. Dívky dostanou roční honorovanou smlouvu pro mezinárodní modeling a fotomodeling. Mimochodem, je to agentura, která zastupuje i modelku Petru Němcovou, takže tuhle spolupráci považuji osobně za hodně prestižní.

Nemohu se nezeptat na váš kostým, který jste měla na sobě v průběhu finálového večera...

Model byl od Osmana Laffity a doporučil mi ho fitting manažer večera Tomáš Gabriš. Je to můj letitý přítel, člověk, který mne dobře zná a ví, v čem se cítím dobře. Asi narážíte na víc než otevřený výstřih a má poloodhalená prsa. Víte, já nikoho nenutila, aby mne fotil, ani jsem neměla v úmyslu zaclonit finalistky galavečera. Ti, co fotili a psali, věděli, že prodají. Myslím své tituly. Já ,,prodávala" svoji roční práci. Značku soutěže pro mladé slečny, která buduje jejich sebevědomí, odlišuje se od ostatních zaběhnutých soutěží krásy - nepodporuje hladovění a zařadila do své koncepce zdravý životní styl. Vím, že se to povede, a Miss Junior ČR bude silnou značkou pro mladou generaci, protože je jiná. Ale na ,,poctivou práci" média neslyší tak, jako na nějaký ten ,,skandálek". A tak je Miss Junior ČR soutěží s odhalenou ředitelkou, která ale hned poté má prostor pro to, aby ze své pozice začala s hlásáním myšlenky soutěže, a to je důležité.


Bude nějaké příště? Šla byste do toho znovu? 
Víte, jsem dost spontánní, věci nekalkuluju. Spoléhám na intuici. A žiju podle hesla: Ať dnešek stojí za to! 

Děkuji za rozhovor

 

soutěž:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama