Její jméno mají lidé díky seriálům spojené s pořádnou mrchou. Jaká je ale Kateřina Brožová doopravdy? A jakého by chtěla chlapa?

Momentálně vystupujete ve čtyřech muzikálech a hodně jich máte i za sebou, která z rolí Vám byla nejblíže?
Já bych to upřesnila, momentálně mám na repertoáru v Hudebním divadle Karlín dva muzikály. Je to Noc na Karlštejně (Eliška) a Limonádový Joe (Tornádo Lou), nedávno skončil muzikál Jekyll a Hyde, kromě toho se teď hrají v divadle Goya Bídníci (Fantina). Strašně ráda vzpomínám na muzikál Někdo to rád horké, kde jsem hrála Sugar. Od té doby, co jsem na volné noze, si mohu vybírat práci, do které jdu, tím pádem mám vztah ke všemu. 

Většina lidí Vás zná především díky roli Dagmar z Pojišťovny štěstí, chystají se ještě nějaké další díly tohoto seriálu?
Natáčíme čtvrté pokračování Pojišťovny štěstí, je to pro mne strašně příjemná práce. Scházíme se tam již čtvrtým rokem, takže se člověk s tou prací ztotožní, ale samozřejmě Dagmar Krausová je někdo jiný, než jsem já, přestože si herec neubrání implantovat do té role trošku svůj pohled na věc. Ale samozřejmě Dagmar je Dagmar a já jsem já. 

Někteří lidé si Vás automaticky spojují s touto postavou „mrchy“. Nevadí Vám to?
Někteří mí přátelé tvrdí, že je lepší působit jako žena, která ví, co chce, někdo tomu říká potvora, než jako panenka Barbie, která se nechá vmanipulovat do jakékoliv situace. Je to samozřejmě věc názoru, já jsem člověk, který vyrostl v uměleckém prostředí a myslím, že mám striktní morální zásady, nicméně v posledních letech je doba tvrdá. Je zde bulvár, který žije ze známých lidí a je jedno, co o nás píše. V našich končinách je zvykem si ztotožňovat herce s postavou, kterou hraje, takže každý, kdo hrál nějakou negativní postavu, je považován za toho opovržení hodného člověka. Bulvár vás vmanipuluje do jakékoliv situace, se kterou se setkává každý člověk, na nás je jen více vidět. Každý z nás má právo na své soukromí a každý má právo také dělat chyby.

Co nejhoršího o Vás bulvár kdy napsal?
Tak já myslím, že to je i téměř neopakovatelné, ale přečetla jsem si o sobě různé neskutečné věci. Přiřazovali mne k různým pánům. Několikrát jsem byla těhotná, nebo se vdávala.

Chystáte ještě nějaké další filmové či televizní projekty kromě Pojišťovny štěstí?
Chystá se filmový projekt s mezinárodní účastí, který už byl vloni odložen. Jedná se o krásný scénář, jehož příběh spadá do válečného období. Nechci o tom ale zatím blíže mluvit.

Nedávno jste vydala své čtvrté sólové album...
Mé poslední CD se jmenuje Kateřina, jsou na něm písničky, které mám ráda a které mne provázely určitým životním obdobím. Jsou to písničky třeba dvacet let staré, Lionel Richie, Gloria Estefan. Jedná se o písně, které si ráda sama zazpívám, takže na ně vznikly české texty. Najdou se tam ale také asi dvě původní skladby. Problém je, že občas selhává distribuční síť, takže mi lidé píší, kde ji mohou koupit. (Třeba v Bontonlandu nebo v Tescu, nebo stačí napsat na mé stránky. :-)) 

Kateřina Brožová (9. 2. 1968)

Pochází z umělecké rodiny, už jako dítě chodila na balet, na klavír, a pak do dramatického kroužku. Chtěla se věnovat zvířatům, ale její kroky stejně nakonec vedly k divadlu. Studovala herectví na divadelní fakultě Akademie múzických umění. Od roku 1997 hraje jako host v Hudebním divadle v Karlíně, kde ztvárnila role v řadě představení. Od stejného roku začala také její pěvecká dráha. Natočila několik sólových CD a připravuje další. Natočila mnoho TV inscenací, filmů, seriály, často dabuje a vystupuje i v některých zábavných pořadech.

Jste hodně zaneprázdněný člověk vzhledem ke všem aktivitám, které zastáváte, jak tedy relaxujete?
Pro mě je důležité utéci někam do ticha, do klidu. Nejdůležitější je pro mne pobyt v přírodě, takže bydlím 30 kilometrů za Prahou, kde mám kousek od domu lesy a louky. To je pro mne ta oáza klidu, kdy mě doma přivítá moje úžasná dcerka, náš pes, rybičky, křečci. :-) Takový ten můj svět, má odvrácená tvář, kterou lidé neznají. Znají mě z časopisů jako načančanou, upravenou, krásnou ženu, ale ta druhá tvář je naprosto uvolněná, nenalíčená, přírodní a s culíkem. :-) To je pro mne relax. Jinak se snažím vyhýbat se stresovým situacím a špatným lidem. Jsem mírumilovný člověk, který hledá v lidech to dobré, a mockrát jsem se spálila. Asi to v dnešním světě nejde.

Jak byste definovala ideálního partnera?
Asi ten, kterého jsem stále nenašla :-), a ani vlastně nehledám. Jsem věřící člověk, navíc fatalistka, takže co se má stát, se stane. Člověk tomu může napomoct, ale během té cesty udělá spoustu chyb. Myslím si, že ideál neexistuje. Je zde spousta ústupků. Určitě ale musí zafungovat chemie, něco, co neumíme popsat. Pak teprve přichází na řadu ty vlastnosti... Pro mne ideální muž by byl, který by mne chápal v profesi, kterou dělám, který by mi dokázal pomoct, poradit, který mě musí strašně milovat a milovat i moji dceru. Musí to být někdo, koho budu obdivovat a koho si budu vážit. Inteligence, charisma, osobnost, to je strašně důležité, především ale, jak jsem zmínila, mi musí dokázat poradit. Lidé v mé profesi jsou zranitelní a trpí pochybnostmi. Potřebuji slyšet, že něco dělám dobře, a mít tu oporu. Někdy si říkám, jestli se vůbec dočkám, protože do své profese dávám hodně. Moje dcerka je naštěstí stejné povahy jako já, takže jsme takoví parťáci a je to strašně fajn. Moje dcera je pro mne motorem. On si to málokdo uvědomuje, ale je to obrovský dar, mít dítě. Existuje spousta žen, kterým to bohužel není přáno, nebo které to třeba kvůli partnerovi odmítají, ale to dělají strašnou chybu. Díky svojí dceři jsem dokázala ustát některé těžké životní situace, protože jsem věděla, že mě potřebuje a já potřebuji ji, a to mne naplňuje. Jako máma jsem získala další neskutečný životní rozměr, který jsem předtím neznala.

Vzkážete něco našim čtenářkám?
Já bych ženám přála, aby měly vedle sebe takového muže, kterého si vysnily, a aby se cítily být spokojené. To je strašně důležité, protože když se cítíte šťastná, spokojená a milovaná, tak všechna kosmetika, co do nás buší ty časopisy, je až druhotná, protože člověk září. Takže přeji vám, milé čtenářky, abyste zářily! 
 

Reklama