Poslankyně Kateřina Jacques prozradila, že čeká holčičku. Má se narodit v říjnu, a stane se tak třetím dítětem poslankyně, která už má z předešlého vztahu patnáctiletou Ninu a o rok mladšího Sebastiana.

O těhotenství osmatřicetileté poslankyně a partnerky exministra životního prostředí Martina Bursíka se hovořilo už před prázdninami. Ona to však tehdy nechtěla komentovat. Teď však, vzhledem k narůstajícím tělesným proporcím, už nemůže zapírat.

„Je to už mé třetí dítě, takže nejdu do žádné neznámé situace. Zatím jsem rodinný a profesní život dokázala velice dobře skloubit,“ řekla pro MF Dnes. Mateřskou prý zatím neřeší, bude se odvíjet od aktuální politické situace. Ta se ovšem pro Zelené nevyvíjí nijak příznivě, protože šance na opětovné zvolení do Sněmovny jsou mizivé.

„Jsem stále státní zaměstnankyně na Úřadu vlády, kde jsem pracovala předtím, než jsem získala poslanecký mandát, takže i tak bude práce dost,“ nedá se zastrašit známá bojovnice. Na vládě byla ředitelkou sekce pro lidská práva a rovné příležitosti. Poslankyní za Stranu zelených se stala i přesto, že neví, co je biomasa.

Je vám Kateřina Jacques sympatická?

Reklama