Foto: Profimedia

Další případ celebrity, která po několika letech přiznala, že její cesta za slávou rozhodně nebyla procházkou růžovým sadem. Kritiku ohledně své váhy, kterou britská média v době hereckých začátků nešetřila, bere jako šikanu. V rozhovoru pro The Guardian hvězda Titaniku řekla, že jí takové články poškozovaly psychiku.

„Bylo mi dvacet a všechna média psala o mé váze. Měla jsem z toho úzkosti a samozřejmě jsem nad sebou neustále přemýšlela,“ přiznala herečka, která si už v pouhých 21 letech zahrála po boku Leonarda DiCapria v oscarovém snímku Titanic. V době, kdy se stala Kate slavnou, byla prototypem krásy vyhublá „holka do vedle“ jako Cameron Diaz nebo Claudia Schiffer. Kate měla podle kritiků příliš slovanské rysy a nadváhu. Nejsměšnější jí prý přijde zpětně hlavně to, že se neřešil příliš její talent, ale hlavně váha, a to nejen v době, kdy byla plnoletá, ale roky před tím.

Komentovali mou velikost, odhadovali, kolik vážím, otiskli, co pravděpodobně jím. Bylo to hrozné,“ pokračuje Kate. Kritika britských novin byla prý dokonce tak drsná, že herečku donutila přemýšlet, zdali v Hollywoodu vůbec pokračovat. Z představy dalších titulků měla noční můry. Rozhovor nakonec ukončila s tím, že je moc ráda, že se v poslední době potírají ideály krásy a bojuje za plnější tvary.

Reklama