Týden se s týdnem sešel a my vás opět zavedeme do módního světa, abychom si řekli, které pojmy začínající na písmeno K by ve vašich znalostech rozhodně neměly chybět. Pro dnešní den se budeme věnovat čtyřem pojmům, které v oděvním průmyslu patří mezi ty top. Které to jsou?

Oblékání, tato nádherná poezie v životě ženy...
Honoré de Balzac

Kate Moss - Co by to bylo za módní abecedu, kdybychom pod písmeno K nezahrnuli tuto jednačtyřicetiletou anglickou topmodelku a skandalistku? Svou kariéru odstartovala již coby čtrnáctiletá dívčina, už tenkrát bylo jasné, že svým „jiným“ vzhledem bude jednou drtit módní průmysl, a také se tak stalo. Kate propůjčila svou tvář snad každé značce, která ve světě módy něco znamená. Na úplném počátku své kariéry se stala múzou pro Calvina Kleina, v jehož kampani zazářila. Následovaly takové značky jako Burberry, Cacharel, Louis Vuitton, Versace, Yves Saint Laurent, Longchamp… Seznam značek, pro které zazářila Kate, je opravdu hodně dlouhý, a vyjmenovat zde všechny, tak tu jsme snad do zítřka. Nebyly to však pouze reklamní kampaně, kde Kate zářila, často se objevovala a stále objevuje na titulních stranách prestižních časopisů, jako je například Vogue. To, že svět modelingu je příjemné pozlátko, které skrývá mnoho nástrah, Kate záhy pochopila. Jakmile se dostala na špičku světového modelingu, přičichla k odvrácené stránce této branže, kdy propadla drogám a alkoholu, což nikdy nijak neskrývala. Kate je i úspěšnou návrhářkou; pro oděvní značku Topshop pravidelně navrhuje oblečení a doplňky. Pod svým jménem představila i několik parfémů, které se těší velké oblibě, možná, že i vy jeden vlastníte. Nicméně, i když je Kate považována již za modelku v důchodu, i přesto se jí nabídky jen hrnou. Na závěr ještě můžeme říct, že Kate vždy byla a bude módní ikonou, která bude udávat trendy milionům žen po celém světě.

as
Kate Moss a peruánský módní fotograf Mario Testino
Zdroj foto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kate_Moss

Květinový vzor - Každé jaro spousty žen propadnou květinové mánii a kupují si módní kousky právě s tímto vzorem. Květinový potisk se několikátou sezonu těší opravdu velké oblibě a můžete jej vidět téměř na všech kouscích, výjimkou nejsou ani různé doplňky. Výhodou tohoto trendu je to, že sluší všem ženám, a i z té největší dračice dokáže udělat romantickou vílu. Dalším velkým plusem je to, že na své si přijde každý, protože květinový vzor se nabízí hned v několika variantách, od malých poupátek až po velké květy. Pokud ještě nemáte žádný obdobný kousek, tak si ho musíte jednoznačně pořídit, protože i pro letošní jaro bude velmi in. Řekněme si to takto, květinový motiv se nosil, nosí a nosit bude.

sd
Květinové šaty, www.tamsinlondon.cz, 1815 Kč

Klíny - neboli platformy, velmi oblíbená záležitost u žen, které preferují obutí s podpatkem. Klíny mají tu výhodu, že oproti klasickému jehlovému podpatku jsou mnohem pohodlnější, a tak nositelky vydrží v těchto botkách klidně celý den. A proč jsou klíny pohodlné? Je to tím, že noha má oporu po celé délce chodidla. Boty na klínku dříve byly spíše záležitostí jara a léta, kdy se výrobci mohli přetrhnout v zajímavém designu. Nyní na nás myslí už i v zimě, a tak v obchodech můžete nalézt široký výběr kozaček právě s tímto druhem podpatku. Takže, milé dámy, pokud toužíte po dlouhých nožkách jako laň, ale bojíte se klasických podpatků, běžte do klínků. Zaručujeme vám, že si je jistě zamilujete a nebudete chtít nosit nic jiného.

sd
Boty na klínku, www.zoot.cz, 899 Kč

Kašmír - Textilní materiál, který je vyráběn ze srsti kašmírské kozy, a není ženy, která by neznala tento hřejivý luxusní materiál a netoužila mít ve svém šatníku alespoň jeden produkt z kašmíru. Jenže, jak už to bývá, tak dnešní doba nabízí nejen ten luxusní kašmír, který tak dobře známe, ale můžete najít i spousty náhražek. Levný kašmír se dá totiž lehce zaměnit, jelikož i on na sobě může mít napsáno, že se jedná o 100 % kašmír, ač tomu tak být nemusí. Pro nás laiky je originál těžko rozeznatelný od náhražky. Pokud tedy toužíte po kvalitě a nespokojíte se s lacinou náhražkou, při koupi se zaměřte na spolehlivost značky, od které kašmírové oblečení kupujete. Napoví i cena - kašmírový svetřík za 490 Kč je spíše než velké štěstí ve slevě holý nesmysl - a podvod.

ds
Stříbrošedý kašmírový svetr s výstřihem do V, N.PEAL, 4 800 Kč

Čtěte také:

Reklama