princes-fb.jpg
Foto: Profimedia

Zatímco král Charles na počest své zesnulé matky položil věnec k válečnému památníku Cenotaph, princezna Kate si na sebe v neděli během Festivalu vzpomínek v Royal Albert Hall v Londýně vzala šperky, které kdysi Jejímu veličenstvu patřily. K celo-černému kompletu značky Self Portrait, který se skládal ze saka s páskem a šifonové midi sukně, si vzala Alžbětiny náušnice z bahrajnských perel a čtyřřadý perlový náhrdelník s diamantem uprostřed.

Podle portálu The Court Jeweller jsou náušnice vyrobeny z lastury sedmi perel, které královně kdysi daroval Hakim z Bahrajnu jako svatební dar ke svatbě s princem Philipem. Krátce poté byly dvě z těchto perel použity k výrobě páru náušnic.

Perly použité k výrobě čtyřpramenného perlového náhrdelníku byly zase údajně darem od japonské vlády, když v 70. letech uskutečnila státní návštěvu Británie.

Stejné šperky měla princezna z Walesu na státním pohřbu královny v září a během pohřbu vévody z Edinburghu v roce 2021.

Kromě šperků, kterými Kate poctila královnu Alžbětu, měla na klopě saka připnuté tři květy vlčího máku na počest tří bratrů její prababičky Olive Middleton, kteří všichni bojovali a zemřeli v první světové válce.

profimedia-0737059610.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: The Court Jeweller, Harpers Bazaar

Reklama