Směje se naše čtenářka s nickem Boros nad vzpomínkou na automatickou pračku. Ona se bez ní klidně obešla, ale její manžel si ji pochvaloval. Když se porouchala, brala to jako katastrofu, zatímco jeho žena si lehce poradila

Jak pro koho.

Doma jsme automatickou pračku neměli a když s narodil nejmladší bratr, bylo mi 16 let. Úplně v pohodě jsem jeho plenky a prádlo vyvařovala na plotně v hrnci, prala v umyvadle a máchala ve vaně. Co se dalo, prali jsme v rukách a větší kusy v milované vířivé pračce Perobotce.

Tchyně automatku (z Tuzexu) měla a když jsme se vzali, manžel neustále vyzdvihovat přednosti jejich pračky (nechápu, proč, když v ní nikdy nepral a byli doma jen 3, nás 7). My byli dlouho sami dva a tak nám vířivka se ždímačkou bohatě stačila- teda mně.

No, když se narodil syn (před 17 lety), manžel prostě koupil automatku, když jsem byla v porodnici a pravil, že když jí tak nesnáším, bude prát on. Ovšem já zase tvrdila, že plenky a věci pro miminko se mají prát v mýdle a strouhala Jelena a zase vyvařovala na sporáku. Skončilo to tak, že od synova ½ roku jsme plenky prali v automatce, protože jsem byla zase těhotná a nesměla nic zvedat (plenky jsme chodila věšet po 10 ks) a  byla jsem ráda, že neležím v nemocnici.

Když se narodila dcera (jsou od sebe rok), dopadlo to stejně- plenky jsem nerozdělovala, čí  jsou čí, ale všechny házela na sporák do hrnce a strouhala Jelena. Když měla dcera ½ roku, aby byl doma klid, začali jsme zase prát plenky v pračce (taky jsem šla do práce).

Na Štědrý den nám ale pračka začala stávkovat. No a co, pro mne to nebyl žádný problém, hrnec a Jelen, o co jde. Pračka byla mimo provoz měsíc, za tu dobu jsem prala velké a naše prádlo ve vířivce a dětské klasicky v rukách a vyvařovala. Vůbec jsem to nepociťovala jako nějakou újmu (taky mi bylo nádherných 33, nikterak mne nebolela záda apod).

Ovšem manžel to pojal jako příšernou katastrofu, neustále volal opraváři, kdy dojde součástka  a kdy dojde on, pomalu kvůli pračce nespal, no hrůza. Nejvíc ho rozčilovalo, že mně to nevadí a ještě se mu směju, že je z toho tak mimo.

Takže katastrofa, ale jak pro koho. Boros.

Milá Boros, je vidět, že jste žena do nepohody. V jiných domácnostech by to bylo spíš naopak.

Text nebyl redačně upraven

Téma KATASTROFY je široké a je na vás, abyste ho obohatili svými příběhy.

  • S jakými domácími průšvihy jste se setkala vy?
  • Dokážete si poradit sama, nebo si zvete odborníky?
  • Máte nějakou příhodu s porouchaným spotřebičem?
  • Řešíte to okamžitě, nebo je to u vás na dlouhé lokty?
  • Máte nějaké zaručené recepty, jak se zbavit, předejít nebo zlikvidovat domácí karamboly?
  • Prozradíte nám je?
  • Napište nám, podělte se s námi o své příhody nebo své rady a nechte se poučit od jiných.

redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Bude to něco dobrého: Čaj v krásné dóze a k němu sušenky

n

Reklama