Kocourek Samson čtenářky Alky si užil své. Z příběhu mi skoro mrazí - ještě že všechno dobře dopadlo!


samson

Přeji všem krásný den a posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Za několik týdnů to bude rok, co byl můj britský kocourek Samsonek na kastraci. Zákrok byl komplikovanější, jelikož neměl sestouplé jedno varle a dostal plnou narkózu.

V průběhu operace Sam zkolaboval, museli ho resuscitovat a intubovat, což byla první velmi vážná komplikace. Domů jsem ho pak vezla sama (asi 40 km), takže jsem cestou několikrát zastavovala a kontrolovala, jestli je v pořádku.

Když se Samík probíral, neustále strkal packy do tlamičky, dávil se a byl v takové křeči, že jsem mu tlapky nemohla vytáhnout ven a dělal to i později při jídle.

Rozhodla jsem se, že ho pro jistotu zavřu do přepravky, aby si neublížil. Pak mě ještě napadlo, že otevřu záklopku na misku ve dvířkách přepravky, aby měl víc vzduchu. Jakmile to zjistil, prostrčil otvorem hlavičku a uvízl tam (normálně tudy stěží prostrčím pěst). Nejdřív jsem se ho snažila vytáhnout, ale nešlo to a Sam se veškeré manipulaci zoufale bránil. Přední díl přepravky je z plexiskla, takže jsem se ho pokoušela rozbít kladívkem, které se rozlomilo a ani kleštěmi jsem to nedokázala. Samoušek naříkal, kočička Natálka byla taky vyděšená a útočila na nás a já jsem byla hodně hysterická. Nakonec doběhl soused, dvířka pomocí velkého kladiva a kleští postupně rozlámal a kocourka vysvobodil. Všichni tři jsme byli od krve, bála jsem se, že je Samova, ale naštěstí byla jen moje a souseda, jak nám rozbité plexi pořezalo ruce.

samson

Do třetice si Samišák za několik dní vykousal horní stehy a zanesl do rány infekci. Místo zhojené jizvy měl díru do břicha. Ihned jsme uháněli na veterinu, doktor mě sice uklidňoval, že je rozšklebená jen vrchní vrstva kůže, ale dělalo mi problém se na tu otevřenou a mokvající ránu jenom podívat.

Zbývající stehy veterinář předčasně vytáhl a bříško jsem musela několikrát denně umývat mýdlovou vodou, hypermanganem a odřená místa od jazyka okolo rány mazat. Ještě několikrát jsme jeli do Brna na čistění a kontrolu.

Po vyléčení nám doktor zdůraznil, že takového kocouřího pacienta ještě opravdu neměli.

Přeji všem zvířecím mazlíčkům i jejich páníčkům pevné zdraví a pokud už musí podstoupit nějaký zákrok nebo léčení, tak jen šťastné konce!

Alka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Hádanka pátá: Zvířátkovo-hádanková soutěž!

Dva muži spolu hrají tenis. Sehráli celkem pět setů a každý z nich vyhrál tři. Jak je to možné?

  • a) muži jsou dvojčata (indicie: rubrika Cestování, 25. ledna 2010)
  • b) muži hráli proti sobě ve čtyřhře (indicie: rubrika Vaření, 30. ledna 2003)
  • c) muži hráli jako pár ve čtyřhře (indicie: podrubrika Děti, 29. ledna 2010)