Třetí „celovečerní“ bejbypanková deska právě vychází!
Vydává: Bejbypank (s.r.o.)

KAŠPÁREK V ROHLÍKU: TEN HALYWŮD

Kromě vydatného koncertování po zemích českých a moravských má za sebou bejbypankový projekt Kašpárek v rohlíku, spojující svět dětí a dospělých, dvě plnohodnotné desky (Kašpárek v rohlíku: Bejbypank /2007/, Kašpárek v rohlíku: Kašpárek navždy /2009/) a jeden dlouhohrající singl (Kašpárek v rohlíku: Ježíšku panáčkuj! /2009/). Nyní vychází v pořadí třetí deka s názvem Ten Halywůd.

Nová deska je oproti předchozím počinům volně tematizovaná. Tvůrci pověřili na samém počátku sběratele a milovníka vymazlené muziky Mardošu (Tatabojs) funkcí „nultého dramaturga“, což je vůbec první užití takovéto funkce na světě. Mardoša sestavil imaginární kompilaci snů z různých hudebních kultů posledních 30-ti let minulého století, která se stala počáteční hudební inspirací. Bratři Dušan a Tomáš Neuwerthové se ujali hudební produkce (za občasné hudební podpory Martina Horáčka) a s principálem Kašpárka v rohlíku Davidem Dvořákem začali sbírat a v různých tvůrčích dílnách tvořit materiál propojený tématem kouzelného světa filmů. Nová deska je tak protkaná filmovými žánry (love story, horor, western atd.), filmovými tématy (hrdinové, kino, stars, konkrétní odkazy na filmy atd.), ale hlavně se Ten Halywůd stává stejně jako film imaginárním místem pro všemožné obyčejné i neobyčejné sny a touhy, které je podle autorů desky třeba neustále hledat a snažit se plnit, bez ohledu na věk. „Chce to jen odvahu zůstat malej navždycky. Nebát se šlápnout do kaluže, kdykoliv to je možný a má člověk chuť. Věk s tím nemá co dělat. Znám 80-ti letý kluky i 9-letý důchodce,“ říká Kašpárek české republiky zasvěceně a hodí si do vlasů bodlák.

Hrdinové desky chtějí (v 10-ti základních a dvou bonusových písních) být skvělými fotbalisty, akvabelami, touží letět vesmírným mezigalaktickým džípem, stát se nadnárodními umělkyněmi i koncertovat v poli pro zajíce a srnky, střílejí z praku, nebo třeba jen hledají odvahu, jak vyznat lásku šatnářce z kina.Už samotný obal desky je filmový.

CD je v plechové kulaté krabici na film a kousek filmového negativu dokonce z krabice trčí. CD doplňuje sada samolepek s filmovými i nefilmovými postavami, kterými bychom se někteří rádi stali, placka s cenou Kašpárkovy akademie, samolepka pro označení automobilu s příslušenstvím ke Kašpárkově rohlíkové republice.

KAŠPÁREK V ROHLÍKU: TEN HALYWŮD

Téměř šedesátistránkový booklet je komiksovým příběhem o putování malé holčičky z první skladby „Děti z kufříky“ skrze všechny ostatní písničky až do „Toho Halywůdu“. Nechybí v něm vystřižené části scénáře, thriller ani závěrečné titulky.
Interprety, kteří se účastnili natáčení, vybíralo duo Neuwerth a David Dvořák opět až podle hotových písniček, jejich nálady, výpovědi a nikoliv prvoplánově podle zvučných jmen nebo rodinné příslušnosti. Přesto se na CD setkáme s hrdiny: Lenkou Dusilovou, Robertem Nebřenským, Milanem Caisem, Márdim, Honzou Kalinou, Romanou Neumannovou, Ondřejem Pečenkou, duem Beňa/Ptaczek, Olgou Konigovou, Eliškou a Amálkou Dvořákovic, En.druem, Filipem, Bětkou a Toničkou Nebřenských, Zuzanou Jankovou, Františkem Štochlem, Jiřím Šponarem a dalšími.

KAŠPÁREK V ROHLÍKU: TEN HALYWŮD

Léjdýs a džentlmen, milí bejbypankáčové,

tak je to tady! To co držíte v ruce je v pořadí třetí „celovečerní“ cédo Kašpárka v rohlíku.

Asi nejsem sám, kdo má rád všemožný dobrodružný, romantický, vesmírný, kovbojský, hororový, brečící, srandovní, béčkový, kreslený i hranatý filmy, protože se v nich může odehrát cokoliv. Hrdinové to šéfujou, padouchové dostávaj po čuni, krásný babizny házej vlasama k uzoufání, všichni se proháněj ve strojích, kterýs neviděl a navštěvujou světy, co neexistujou. Fandíme hrdinům a tak trochu si představujeme, že jsme to my. Někdo třeba kovboj, já třeba milovník, kterej se každej den sprchuje, což je pouze moje představa, protože jsem milovník, kterej se nesprchuje. No, a místo, kde se vyráběj všelijaký takovýhle filmy se jmenuje jak známo Hollywood!

Chtěli jsme mít taky takový místo, ale blíž, tak jsme si pro Vás vymysleli „Ten Halywůd“. Je to místo, který sice není na mapě, ale po kterym je dobrý pátrat jak detektiv, protože jsou tam uložený všechny naše sny a fantasmagorie, který nikdo nikdy nenatočil a teprve čekaj, jestli po nich šáhnem a třebas kousek z nich uskutečníme. Každej z nás chce totiž něco neskutečnýho zažít, někým nebo něčím se stát! Někdo chce bejt fotbalistou, někdo akvabelou, jinej mít vlastní mezigalaktickou raketu, někdo by se chtěl líbat s Pokémonem, další zas hrát vlastní koncerty uprostřed pole pro zajíce a srnky. Jsou i tací, kteří by chtěli slyšet svoje písničky v rádiu, a tak všechny jejich skladby začínají zvukem kytary, která nevěstí nic dobrýho. Někdo je skromnější a hledá odvahu, aby mohl pozvat šatnářku z kina na rohu do kina za rohem nebo na karneval. Já sám bych chtěl mít doma kombajn, dělat s ním smyky a občas pokosit nějaký obilný pole.

Nejhorší je, že čím jsme vyšší, tím víc zapomínáme a míň hledáme. Právě proto je dobrý jak Indijana Džouns „Ten Halywůd“ hledat. Chce to jen odvahu zůstat malej navždycky, i když oblečení budem všichni jednou nakupovat v dospěláckejch obchodech. Jde o to nebát se a šlapat dál do kaluží s pořádnou radostí, protože to je prostě nejvíc!

KAŠPÁREK V ROHLÍKU: TEN HALYWŮD Tak! Teď se můžete v klidu posadit do jakýkoliv řady a na jakýkoliv sedadlo, protože tenhle dlouhohrající příběh je určenej pro plátno vaší představivosti. A jak je známo, sny a představy jsou nekonečně veliký a širokoúhlý, a promítáme si je v sálech našich kebulí, takže si klidně před vás může sednout nějakej kolohnát.

Tý jo, musim říct, že je dost těžký žbleptat „něco“ k úvodu „něčeho“. Úplně jsem se vysílil, tak zapínám promítačku. Snad to dobře dopadne. K tomu nám napomáhej „Ten Halywůd“.

Váš „Ten Halywůdský“ hrdina
Kašpárek z rohlíku

TEN HALYWŮD
Dlouhohrající příběh

KAPITOLY - výběr scén

1) KAŠPÁREK V ROHLÍKU: TEN HALYWŮD Děti s kufříky
Příběh o nočních cestách parníkem přes kaluž, o dětech, co chtějí zůstat navždy malý, a taky o tom, že je skvělý mít s kým snídat
2) Fotbalový kouzelník
Příběh o klukovi, co má jasno ve svojí sportovní kariéře. Je věnován všem dětem i dospělým, kteří museli někdy zasednout do odporné sedací soupravy a poslouchat kázání svých rodičů
3) Červený koberec
Příběh o tom, jak být v neděli ráno čarodějem, o oživlých hrdinech z filmového plátna současných i zaprášených, o velkém ranním mejdanu v ložnici rodičů
4) Akvabelový zloději
Příběh o akvabelách, svačinách a zlodějích, o snech kluka ve vaně, který nechce být boxerem, ale plovoucí ženou. Příběh byl natočen jako pocta málo známému obrázkovému sportu
5) Polní sláva
Příběh o hudebníkovi, který nechce být za žádnou cenu hvězdou, a tak hraje raději na poli, v lese, na louce, řídí kombajn a nechává si větrem cuchat vlasy
6) Rádiovka - bonus
Příběh o všech, kteří chtějí být rádiovými hvězdami, o jedné dobré radě a neuvěřitelně lepkavé rádiové melodii
7) Nadnárodní umělkyně
Příběh o dívce, co se z ničeho nic stala slavnou herečkou, o hereckém povolání a o tom, jak je těžké převzít Oskara
8) Knoflíková válka
Příběh o klukách s dírou v kalhotech, o klučičích záležitostech, šavličkách a výprasku. Nabízí odpověď na otázku: „Kdo je v životě vůdcem?“
9) Vesmírnej inženýr
Příběh o vesmírném inženýrovi, co to pádí z planety na planetu a miluje svoje povolání, taktéž o vztahu k domovu, Jednotě sokolské a o buchtách od babičky
10) Horor
Strašidelný příběh jak z hororu o bačkorách v dětských pokojích a o tom, kdo se vlastně bojí víc, jestli my nebo strašidla a nejrůznější potvoráci
11) Šatnářka
Příběh o lásce, o tom, jak je těžké si to navzájem sdělit, o nalezení Halywůdu, karnevalu a dobrých koncích
12) Západ divokej - bonus do titulků
Příběh o kovbojích, indiánech, a vůbec o tom, jak je těžký být hrdinou westernu a zůstat naživu

KAŠPÁREK V ROHLÍKU: TEN HALYWŮD

O Kašpárkovi v rohlíku

Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích.
Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti.
Kromě Bejbypank o.s. se na projektu podílí Jihočeské divadlo České Budějovice a Yinachi!
Více na www.bejbypank.cz

Reklama