Když si tak mapuji nejčerstvější módní trendy, nestačím se divit. Že se móda stále opakuje asi nemusím připomínat, ale že se vracejí i nevkusnosti, které my se smyslem pro estetično zavrhujeme, je na pováženou.

Jak jinak než nevkus nazvat ponožky v lodičkách? Vždycky patřily mezi ty nejodpudivější módní trapasy. A v otevřených a páskových botách zvlášť. Palečky vyklubané ze síťovaných punčoch, žádná krása. A co teprve z ponožek. Trapas na druhou.

No vidíte. Ani jsme se nenadáli, najednou se stávají hitem! Patrně inspirace neoromantismem sedmdesátých let, kdy se cílená nevkusnost stala trendem a kombinovaly se spolu věci a barvy zcela protichůdné a nesourodé.Jak se můžeme přesvědčit z našich obrázků, je to podobné. No jen považte, milé dámy. Vzaly byste si tlusté hnědé manželovy ponožky do červených páskových střevíčků? Nebo naopak vzorované ke krásným lakovkám? Já tedy tak odvážná nejsem.Ještě to můžete vzít vyloženě jako recesi a způsob, jak zahnat předjarní depresi. Ať z toho má depresi někdo jiný.

Když se podvolíte módnímu diktátu, nebudete to řešit. Klidně zapomenete na decentní punčochy, diskrétní tělové pavučinky a navléknete si právě ty barevné vzorované a třeba i síťované ponožky. Vykašlete se na dobrý vkus a užijte si módního trapasu, dokud to jde. Čím šílenejší barevné kombinace, tím lépe. Alespoň vás nikdo nepřehlédne.

Měly byste odvahu v tom vyjít na ulici?

 

Reklama