father

Můj manžel se po rozvodu nestýká s našimi dcerami. Mstí se jim za mě? Jinak si nedokážu vysvětlit, že mu vůbec nechybí, že je dokázal tak snadno vyškrtnout ze svého života, že se mu po nich nestýská, že jsou pro něj vzduch. Snad mu příliš připomínají mě a jeho uražená ješitnost mu brání se s nimi alespoň občas sejít, popovídat si, pozvat je třeba do kina nebo na oběd. Nebo chci snad příliš?

Byl vzorný otec

Vůbec to nechápu, protože když byly malé, choval se jako vzorný starostlivý otec. Narodily se předčasně a byly v v inkubátorech. Vozil jim denně přes celou Prahu mateřské mléko. Když jsme si je konečně po dvou měsících přivezli domů, nebylo mu zatěžko je přebalit, vykoupat, uspávat. Holčičky byly jeho zlatíčka a holčičky byly z něj na větvi.

Teď už jsou dospělé, mají své zájmy, ale cítím, že je nezájem táty mrzí. Rozvedených manželství je kolem nich spousta, ale žádný otec se ke svým dětem neobrátil zády tak jako ten jejich.

Když mu nezavolají samy, neozve se jim třeba dva měsíce. A čím je pauza delší, tím víc se ostýchají. Nechtějí se vnucovat.

A když už dojde na hovor, zajímá ho jen, jak a jestli studují, jako by se už nemohl dočkat, až přestane platit alimenty.

Teď ani nechce platit

Bohužel, ani v této oblasti se nechová jako milující otec, protože výši alimentů, na které jsme se před rozvodem dohodli, si „upravil“ podle svého a neplatí ani polovinu.

Argumentuje tím, že jedna z dcer se nedostala na vysokou školu, a tak prý peníze nepotřebuje. To, že navštěvuje placený přípravný kurz (nultý ročník) na vysoké škole ekonomické, ho prý nezajímá.

Je mi líto a stydno, že jeho otcovský zájem o dcery se už jenom přepočítává na peníze.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Je to normální? Jaké máte zkušenosti?

Reklama