Studené počasí typické pro začátek roku bývá často charakterizováno i hojnějším výskytem kašle, díky němuž spousta lidí ulehá s horkým čajem pod peřinu. Pokud už na sobě cítíte první příznaky, rozhodně je nepodceňujte, protože i z malého kašle se může vyklubat kašel velký. A nikdo určitě nechce strávit v posteli víc času, než je nezbytně nutné.

kašel

Akutní kašel, který může souviset s infekcí dýchacích cest, trvá u dospělých většinou maximálně tři týdny. Pro správnou léčbu je třeba nejprve rozlišit, zda se jedná o kašel suchý, či vlhký. Při suchém kašli nedochází k vykašlávání hlenu a lze ho léčit pomocí antitusik - léků, které tlumí kašel a snižují dráždivost ke kašli. K léčbě vlhkého kašle, kdy nadbytek hustého viskózního hlenu ulpívá na sliznici dýchacích cest a dráždí ke kašli, se používají mukolytika - léky, které hutný hlen rozpouštějí a umožňují jeho snazší transport v dýchacích cestách a jeho vykašlání. V případě akutního vlhkého kašle může pomoci léčivý přípravek ACC® LONG.

Volně prodejný přípravek ACC® LONG je mukolytikum ve formě bílých šumivých tablet s ostružinovou vůní. Jedna tableta obsahuje 600 mg účinné látky acetylcystein, která rozpouští hlen. Tím snižuje vazkost hlenu a usnadňuje vykašlávání.

Přípravek se užívá k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.

kašel

Bez porady s lékařem se přípravek užívá při akutních onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice. U chronických onemocnění dýchacích cest, jako je chronický zánět průdušek nebo průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek) nebo při léčbě zánětu hrtanu se ACC® LONG užívá na doporučení lékaře.

Dospělí a dospívající od 14 let užívají jedenkrát denně po jídle jednu šumivou tabletu rozpuštěnou v polovině sklenice vody. Při užívání přípravku ACC® LONG se doporučuje více pít, protože účinek acetylcysteinu obsaženého v přípravku se zesiluje právě zvýšeným příjmem tekutin. Pokud se do 5 dnů nebude pacient cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musí se poradit s lékařem.

kašel

Kdo preferuje podávání léčivých přípravků ve formě horkých nápojů, ocení i variantu ACC® LONG HOT DRINK.  Jeden sáček přípravku obsahuje 600 mg účinné látky acetylcystein.  Léčivý přípravek se užívá jednou denně. Jeden sáček se rozpustí ve sklenici teplé vody (max. 60 °C) a vypije po jídle co nejteplejší.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC® LONG 10 šumivých tablet je 139 Kč a ACC® LONG 20 šumivých tablet je 199 Kč.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC® LONG HOT DRINK je 149 Kč.

ACC® LONG a ACC® LONG HOT DRINK jsou volně prodejné přípravky k vnitřnímu užití s účinnou látkou acetylcystein. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Více informací na www.sandoz.cz/naeppravky/volnprodejnlky/acc/acc.shtml

Reklama