Nedávno jsme byli se synem kupovat učebnice do nové školy, a protože knihkupectví je takový magický prostor plný zajímavých věcí, zabrousili jsme do koutku s vykládacími věšteckými kartami.

Tyhle bych moc chtěl, povídá mi můj skoro dvoumetrový výrostek, jeho výběr padl na karty posvátné síly od Anny Stark. Je pravda, že jsou na první pohled velice krásné. Barevná kombinace na krabičce je přímo kouzelná a symbol, který je na přední straně, vypadá tajuplně.

Nějakou chvíli jsme o nákupu debatovali, protože nebyly úplně levné, ale když to vousaté dítě vypadalo tak upřímně a toužebně, že jsme je tedy koupili.

Je pravda, že i mně samotné se velice líbily a nějakým tím svým způsobem mě přitahovaly. Je potřeba ještě říci, že synek není úplně standardní dítě, měl těžký příchod na svět a odmala trpěl různými poruchami, což pro nás znamenalo mnoho sezení u různých psycholožek, logopedky, holistické lékařky a absolvování kraniosakrální terapie. Ve škole si myslím docela trpěl, protože byl tak trochu jiný… Čarodějka, u které jsme taky byli, mi řekla, že má předčasně otevřená centra, s kterými si neumí poradit, a vnímá negace kolem sebe, jako by se týkaly jeho samotného. Jako by byly namířené proti němu, i když nejsou.

Karty posvátné síly, ty bych moc chtěl, ani mě to vlastně nepřekvapilo.

Hned jak jsme je přinesli domů, četl si návod na výklad, a že si tedy hned jednu kartu vytáhne - na nový život ve škole.

Vyšla mu karta objevování! s úvodním textem: prozkoumej nová území, vytvoř si vlastní cestu a měj svůj cíl. Z dalšího psaní o významu karty je podle mě ještě podstatné - v tuto chvíli je potřeba hledat a objevovat. Pátrejte ve svých zkušenostech z minulosti, uvidíte, kolik toho odhalíte. Odevzdejte své emocionální břemeno minulosti a udělejte si tak místo na nové vzpomínky a veselé zážitky… Abyste se mohli posunout do další fáze svého života, musíte teď prozkoumat svou duši…

Karta objevování u něj vzbudila obrovské nadšení a usoudil, že se základní školou ukončil nějakou nepříliš šťastnou etapu. Skvělé, říkala jsem si, to, co jsem mu říkala dlouhou dobu a příliš nevnímal, dokázaly tyto čarokrásné karty!

Když pak přišel ze školy, ohlásil mi, že začne objevovat nejdříve jídlo, do té doby s ním byl celkem problém. Měl asi pět jídel a zbytek odmítal. Ted se prý těší každý den na novou chuť, a to snědl už i koprovku a pochvaloval si ji. Budu si vytahovat jednu týdně, rozhodl se, ale i tak bych si s nimi chtěl občas jen tak povídat. Jejich obrázky mě uklidňují a mám z nich takové příjemné pocity…

Je fakt, že jsem potenciál vykládacích karet nikdy nepodceňovala, věřím, že komunikace s nimi dokáže mnohým lidem dát víc, než si myslí. Karty posvátné síly naučily mého syna jíst normálně, to co se mně nepodařilo za mnoho let.
Zítra si vytáhne další, tak jsem sama zvědavá, co to bude.

Reklama